Resulayn'da yakalanan teröristlerin kafasına çuval geçirildi

Türk Silah Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunda sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Resulayn kırsalında üç terörist daha yakalandı. Yakalanan teröristlerin kelepçelenerek kafalarına çuval geçirildiği görüldü.

Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2019

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı kapsamında terör örgütüne darbe vurmaya devam ediyor. TSK, ilerleyişi sırasında bölgede bulunan köyleri terör örgütünden bir bir temizliyor, yakaladığı PKK/YPG'li teröristleri de yargı makamlarına teslim ediyor.

Dün Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Resulayn'da gerçekleştirilen operasyonda da üç terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin kelepçelenerek başlarına çuval geçirilmesi dikkat çekti.

Çuval fotoğrafı, ABD'ye bir mesaj olarak değerlendiriliyor. Çünkü ABD, 2003 yılında Irak'ın Süleymaniye kentinde bulunan Türk askerlerinin başına çuval geçirmiş, bu olay Türk Milleti'nin hafızasına kazınmıştı.

Sonraki yıllarda Türkiye Gençlik Birliği üyeleri Türkiye'ye gelen ABD'li askerlere pek çok kez çuval geçirmişti. TGB'liler önceki gün de ABD Büyükelçiliği'nin önünde yaptığı eyleme çuvallarla gelmiş, "Mehmetçiğimiz bu çuvalları kara gücünüzün kafasına geçirecek" mesajı vermişlerdi.