Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması nedir? Burçları nasıl etkileyecek?

31 Ocak 2018 Çarşamba günü Türkiye saati ile 13:51 ve 19:08 saatleri arasında gerçekleşecek Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması nedir?

Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2018

Ntv - 31 Ocak 2018 Çarşamba günü Türkiye saati ile 13:51 ve 19:08 saatleri arasında Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ve 16:29’da 11° Aslan burcunda Dolunay meydana gelecek. Peki ama neden bu tutulmaya Süper Kanlı Mavi Ay deniliyor, ne zaman gerçekleşiyor ve astrolojik olarak ne alama geliyor? AstroLogos kurucusu Burcu İnci, Tam Ay Tutulması ve Dolunay’ın burçlar üzerindeki etkisini yazdı.

31 Ocak 2018 Çarşamba günü Türkiye'de gerçekleşecek Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ile ilgili bilmeniz gerekerleri Burcu İnci (@astrologostr) yazdı: Dolunay, Ay ve Güneş’in 180°lik açıda olmasına verdiğimiz isim. Tam Ay Tutulması ise Güneş, Dünya ve Ay’ın sıralanması sonucunda, Dünya’nın gölgesinin Ay’ın üzerine düşmesidir. Tam Ay tutulmasında, Dünya’nın gölgesi tam olarak Ay’ın üzerine düşer. En önemli gökyüzü olayları içerisinde yer alan bu Dolunay ve Tutulmaya, 'Mavi' denmesinin sebebi bir ay çerisinde yaşanan ikinci Dolunay olmasından, 'Kanlı' denmesinin sebebi, tutulma anında Ay’ın etrafında Güneş’ten yansıyan ışınlar, Ay’ı adeta kızılımsı, bakır rengine boyar ve 'Süper' denmesinin sebebi de Ay’ın Dünya’ya yakınlığından kaynaklanıyor.

Peki tüm bu olanların astrolojik olarak anlamı ne? Gökyüzündeki tüm enerjiler aslında bir döngü mantığı ile ilerler. Enerjileri bir noktada hissetmeye başlarız sonra enerjilerin dönüşümünü yaşarız. Yani hayatımızdaki konular sırasıyla açılır, bizi getirmek istediği yere getirir ve sonra başka konulara dönüşür. Bu tutulmanın etkilerini de ilk olarak 2017 yılında yaşadık. Ağustos 2017’de sizi duygusal olarak etkileyen konu neyse, aslında bu konunun hayatınızda artık bir önem taşımayacak şekilde kapanması zamanı geldi. Özetle 2017 Ağustos dönemindeki duygularınızın rövanşını tamamlayacağınız bir dönemdesiniz. Tabii bu tutulmanın etkisi herkes için aynı konuda değil. Herkesi de aynı derecede de etkilemiyor. Bu yüzden etki alanlarına göre baktığımızda bu Tutulma ve Dolunay’ın başrolünde Aslan ve Kovalar var diyoruz; yardımcı rollerde ise Yengeç ve Oğlaklar olacak. Tutulmanın burçlara göre etkisini aşağıda görebilirsiniz. Yükselen burcunuza göre okumanız en doğrusu olacaktır.

Tutulma dönemine girmiş bulunmaktayız; tutulma dönemlerinde, hiç beklemediğiniz farklılıklar, farkındalıklar yaşamanız çok olasıdır. Sevgili Koçlar sizin için bu tutulmanın ana konuları arkadaşlarınız ve aşk…”Çok yakın arkadaşız” derken aslında aşık olduğunuzu anlayabilirsiniz, duygularınızda değişimler, yenilikler fark edebilirsiniz. Unutmayın ki, gökyüzü 180 derece çalışır, yani “Aşığız” dediğiniz kişi ile aslında arkadaş olduğunuzu da anlayabilirsiniz. Ya da aşk yaşamak istediğiniz kişi ile aslında arkadaş olamadığınızı fark edebilirsiniz. İki konu arasında bağlantı olmak zorunda da değil, sadece arkadaşlıklarınız veya aşk hayatınız ile ilgili gelişmeler de yaşanabilir. Eğer çocuğunuz varsa, çocuğunuz da gündem teşkil edebilir. Senaryo ne olursa olsun, mutlu olun.