Ölümünün 17. Yılında #SüleymanÇakır TT Listesinde Yine Zirvede

Süleyman Çakır'ın ölüm yıl dönümü sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Kurtlar Vadisi dizisinin sevilen karakteri Süleyman Çakır kimdir, neden öldü?

Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2021

SÜLEYMAN ÇAKIR KİMDİR?

Rol gereği 1964 yılında doğdu. Dizi gereği, küçük yaştayken cami avlusunda babasının vurulduğunu görür. Babası öldükten sonra annesinin yaptığı pilav ve nohudu satarak hem kız kardeşi Derya'ya hem de annesi Emine Çakır'a bakmaya çalışır. Satış yaptığı bir gün zabıtayı öldürür. Sonrasında cinayet suçundan hapse düşer. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalır.

Burada ise Duran Emmi ile tanışır. Duran Emmi ona ve ailesine bakar. Sayesinde Derya, mimarlık okuyabilmiştir. Duran Emmi aracılığıyla mafyaya girer ve önemli bir kabadayı olur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenir.

SÜLEYMAN ÇAKIR NEDEN ÖLDÜ?

Uyuşturucuya savaş açması ve İstanbul'da bir konferansta Baron'a suikast düzenlenmesi gibi nedenlerle hedefte yer alır. Baron Mehmet Karahanlı'dan aldığı emir doğrultusunda Testere Necmi'nin Cerrahpaşalı Halit'ten Süleyman Çakır'ı öldürmesini istemesi sonrasında Halit tarafından pusuya düşürülüp vurularak ağır yaralanmıştır. Hastanede yaşam mücadelesini kaybetmiş ve ölmüştür. Ölüm tarihi ise dizide 8 Nisan 2004 olarak bilinir.

Kurtlar Vadisi'nde Çakır lakaplı mafya babası Süleyman Çakır 8 Nisan tarihinde hayatını kaybetti. Polat Alemdar ile birlikte dizide öne çıkan karakterlerdendir. 45. bölümde diziden ayrıldı. Çakır rolünü ise Oktay Kaynarca canlandırıyordu.

Sosyal medyada ise her 8 Nisan'da olduğu gibi bu yıl da Kurtlar Vadisi izleyicileri Süleyman Çakır'ı unutmadı.