Stranger Things 4. sezonun son sezon olma ihtimali var

Dikkat! Bu içerik, dizinin önceki sezonlarına dair spoiler içermektedir! Yapımcı Shawn Levy, Collider'a yeni bir sezon olma ihtimali olduğunu söylese de, dizinin yaratıcıları bir sonraki sezonun, son sezon olmasını istiyor gibi görünüyor. (Onedio - Çağla)

Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2019

2017 yılında Ross Duffer Vulture'a "Diziyi dört sezon yapıp bitirmeyi planladık." demişti. Kardeşi Matt Duffer da bu durumu şu cümleyle açıkladı: "Her yıl başlarına kötü bir şey gelmesini nasıl haklı gösterebiliriz bilmiyorum." Ancak Duffer kardeşlerin bu açıklamalarına rağmen dördüncü sezon, son sezon olarak açıklanmadı. Yani hala Stranger Things'in dört sezondan fazla olma ihtimali var.

TVLine'a göre, tıpkı ilk ve üçüncü sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da 8 bölüm olacak. Sadece ikinci sezonda 9 bölüm vardı.

TVLine'ın haberine göre, diziye dört yeni erkek karakter eklenecek. Bunlardan üçü yetişkin, biri de genç olacak. Genç karakter için yapılan açıklamalar, karakterin Fast Times at Ridgemont High filmindeki Jeff Spicoli'ye benzediğini ve bir metalci olduğunu gösteriyor. Yetişkinlerden biri de Hawkins'in ötesindeki bir olay örgüsüne sahip olacak. Ona da değinmişken...

Dördüncü sezon için yayınlanan teaser, kahramanlarımızın artık Hawkins'de olmadığını söylemişti. Yine aynı teaser, yeni sezonda zaman faktörünün büyük bir yer kaplayacağını da göstermişti.