Stephen King'i Bile Korkutan 9 Korku Filmi Ve Dizisi

Ünlü korku yazarı Stephen King'in en sevdiği korku filmleri ve dizileri hangileri?

Eklenme Tarihi: 14 Mart 2021

Ünlü korku yazarı Stephen King'in, izlemekten keyif aldığı bir çok korku dizisi ve filmi var ve bunlar arasında "Blair Cadısı" (The Blair Witch Project), "Ölülerin Şafağı" (Dawn of the Dead) gibi filmler de yer alıyor.

King bugüne kadar 61 roman, 5 kurgu olmayan kitap ve yaklaşık 200 kısa hikaye yayımladı. Bununla birlikte King'in pek çok hikayesi de televizyona ve sinemaya uyarlandı.

King, en sevdiği filmler arasında yer alan 1999 yapımın "Blair Cadısı" filmine dair şu ifadeleri kullanmıştı:

"'Blair Cadısı' hem gerçek gibi görünüyor hem de gerçek gibi hissettiriyor. Ve bu nedenle gördüğünüz en korkunç rüyaya benziyor. Diri diri gömüldüğünüzü düşündüğünüzden nefes nefese, ağlayarak ve bir rahatlamayla uyandığınız ve sonrasında kedinizin yatağınıza atladığı ve göğsünüzde uyuduğu rüyaya…"

King'in sevdiği bir diğer filmse yine bir 1999 yapımı bir film olan "Mavi Korku" (Deep Blue Sea). Her ne kadar şu an izlense etkilememe ihtimali yüksek olan film yayımlandığı dönemde epey ses getirmişti.

"Son Durak" (Final Destination) filmi de yazarın sevdiği yapımlar arasında yer alıyor. Her ne kadar filmin daha sonra 4 devam filmi daha çekilse de King sadece ilk filmin gerçekten ürkütücü olduğunu düşündüğünü belirtmişti.