Star Wars ekibi toplandı ortaya ilginç görüntüler çıktı

Star Wars ekibi toplandı ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2017

Ali Tufan Koç / Hürriyet - Çok, çok uzak bir galaksiden olmasa da, Orlando’da düzenlenen, 70 bin ‘Star Wars’ fanatiğinin, efsane serinin 40’ıncı yılı şerefine toplandığı ‘Yıldız Savaşları Kutlama Haftası’ndan bildiriyoruz. Luke Skywalker, Han Solo ve ‘yüce’ George Lucas’la yeni film ‘The Last Jedi’a dair her türlü detayı konuştuk, ilk fragmanı izledik, Prenses Leia’nın yasını tuttuk. Dört günün özetini son Jedi ‘Ray’ Daisy Ridley söylesin: “Tüm tahminleri unutun. Asıl gerçek, yazılanlara ve tahmin edilenlere hiç benzemiyor!”

Dört gün boyunca attığınız her adımda, girdiğiniz her odada, döndüğünüz her köşede, her dakika ve her saniye: Galaksiden düşmüş bir figüran ve fondan yükselen John Williams imzalı, o meşhur senfonik müzik. Panel, festival ve hayran buluşmaları formatından çok öte. Tek cümlede, ‘dünyanın en kalabalık ailesinin senede bir gün bir araya gelişi’ bu. Amerikada Star Wars ekibiyleydik... Güç bizimleydi hem de herkesten önce Mark Hamill, Harrison Ford ve galaksinin yaratıcısı George Lucas, panelde. Bu yılki ‘buluşmanın’ önemi büyük, anlamı başka: 40’ıncı yıl kutlaması, prensesin arkasından tutulan yas ve yeni film ‘The Last Jedi’ ile ilk tanışma aynı anda, dört günlük maraton süresince iç içe. Ve bunun doğal bir sonucu: Dünyanın dört bir köşesinden Orlando’ya uçan 70 bin kişi, George Lucas ve Harrison Ford dahil, seriye dahil olmuş neredeyse tüm yönetmenler, oyuncular ve teknik ekip.

Hayranların en sevdiği anekdot: Prenses Leia’lar ve Jabba... Luke Skywalker: Gerçek ailem bana böyle sahip çıkmadı! Bu buluşmaları kaçırmayan hemen hemen her hayranın eski ve efsane kadroyla birebir ‘askerlik’ hatırası var. Bir gece öncesi, yeni yönetmen Rian Johnson gece üçe kadar kalabalığın arasında imza dağıttığını, sohbet ettiğini biliyoruz. Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill, “Gerçek ailem bana bu kadar destek çıkmadı, sürekli yanımda olabilmek için böylesine çaba harcamadı” derken kalpten konuşuyor; hiçbir oyunculuk metodunun yetmeyeceği ‘duygusallıktan çatallaşmış bir ses’ bu. Belki daha önce babanızda duymuşsunuzdur. O da şanslıysanız... Omuzlarına dokundukça, hikâyelerine düştükçe daha da iyi anlıyorsunuz ki sıradan bir hayranlık meselesi değil bu. Kuşaktan kuşağa atlıyor, aile fertlerini birbirine yakınlaştırıyor. “Oğlumun okula gitmesine izin vermedim. Böyle bir filmi ilk gün birlikte izlememizin okuldaki derslerden daha önemli olduğunu düşündüm. Daha sonra birlikte 30 kez daha izledik... Sadece o yaz!” diyor oğluna Luke adını vermiş 60’larındaki bir kadın. Anne-oğul, sektirmeden tüm kutlama haftalarında, en ön sıralarda.

‘Star Wars: The Last Jedi’ filminin afişi de etkinlikte ilk kez hayranlarla buluştu. Filmden ilk detaylar En heyecanlı ve kalabalık oturumun başlığı: ‘The Last Jedi’. Tek odak noktası, aralık ayının son haftası gösterime girecek filmle ilgili paylaşılacak detaylar. #StarWars’u dünya çapında ‘en çok paylaşılan’ etiket haline getiren o ‘fragman’ ve o ‘poster’ geliyor; kalabalık heyecandan perişan. İlk kilit ipuçları Lucas Film’in tepesindeki isim Kathleen Kennedy’den gelecek ama önce bir teşekkür notu var: “Geçen seneki ‘Rogue One’ bizim için aslında en kritik süreçti. Desteğiniz için teşekkürler. Doğru yolda olduğumuzu hissettik.” Altmetin: Bu galaksiden düşen hikâyeler bölünerek çoğalmaya devam edecek, hazır olun. Asıl fotoğraf: Gişe hasılatı rakamları ‘Rogue One’ı ‘başarılı’ kılsa da hayran kitle, ‘ana hikâye ve kahramanları’ kadar sahiplenmiş değil.