Safiye İnci'nin açık hali diye hedef gösterdiler: Tuğçe Maden kimdir? Gökçek'e özür diletti

Medyafaresi.com detay- Melih Gökçek, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden kara çarşaflı Safiye İnci'nin açık hali diye genç model Tuğçe Maden'i hedef gösterince ortalık karıştı. Tuğçe Maden sosyal medyada isyan etti. Sonunda hatasını anlayan Gökçek hedef gösterdiği genç kadından özür diledi.

Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2018

Güzel model Tuğçe Maden, 2017 yılının Ekim ayında bu fotoğrafı instagram hesabından paylaştığında, bir yıl sonra inanılmaz bir sosyal medya karalamasına alet olacağını bilemezdi. Üstelik Melih Gökçek tarafından provokatörlükle suçlandı, genç manken sosyal medyada isyan etti. İşte Tuğçe Maden'in başına gelen olay ve Tuğçe'nin tepkisi.

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden kara çarşaflı bir genç kadın sosyal medyada infial yarattı. Bu kadının aslında çarşaflı olmadığını ve mini etekli bir kadın olduğunu iddia eden sosyal medyadaki troll hesaplar olayla hiçbir ilgisi olmayan genç mankeni Tuğçe Maden'in fotoğrafını paylaşıp çirkin bir kampanya başlattılar. Bu yalan hızla yayıldı Melih Gökçek de aynı asılsız bilgiyi aynı foto montajla paylaştı ve genç kadını hedef gösterdi.

Facebook'ta da troll hesaplar Tuğçe Maden'in kara çarşaflı Safiye İnci'nin açık hali olduğu iddiasını yaydı.

Melih Gökçek genç modelin fotoğrafının altına "Tam bir provokatör" diye yazmayı ihmal etmedi. Güzel model bir anda sosyal medyada linç kampanyasının hedefi haline geldi. Gökçek, Safiye İnci olduğunu iddia ettiği genç kadının fotoğrafını twitter hesabından paylaşarak "Yalancının mumu yatsıya kadar da yanmıyor. Kız ODTÜ'lü... çarşafla ilgisi filan yok... Tam bir provakatör... İşte normal yaşantısı ve çarşaflı hali" dedi.