Son dakika: Türk heyetin ABD'deki görüşmesinden ilk kareler

Ankara ile Washington arasında çeşitli konularda yaşanan gerilim nedeniyle olağanüstü olarak ABD’ye giden 9 kişilik Türk heyeti, ABD’nin başkenti Washington’da ABD’li yetkililerle buluştu.

Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2018

Diplomatik ilişkilerin canlı tutulması için ABD'ye giden 9 kişilik Türk heyeti ile ABD'li heyet arasındaki kritik görüşme sona erdi. Toplantıların ilki ABD Hazine Bakanlığı'nda, ABD Dışişleri Bakanlığı Sekreteri John Sullivan başkanlığında gerçekleştirildi.

TÜRK HEYETİ ABD HAZİNE BAKANLIĞI’NDA

Toplantının yapılacağı ABD Hazine Bakanlığı girişinde çekilen bir fotoğrafta, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal ve Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın, ABD Hazine Bakanlığı çalışanı tarafından karşılandığı görüldü.

Türk heyetinden Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal (solda) ve Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç (ortada), ABD Hazine Bakanlığı’na ulaştı. Reuters


Başta evanjelik papaz Brunson olmak üzere Suriye ve benzeri konularda anlaşmazlıklar yaşayan iki NATO ülkesi arasında yükselen tansiyonun düşürülmesi amaçlanan toplantıların ilki tamamlandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Heather Nauert’in belittiği gibi toplantıya ABD heyeti adına Dışişleri Sekreteri John Sullivan başkanlık etti.