Siyasilerden 19 Mayıs mesajları: Hangi lider, ne mesaj paylaştı?

Türkiye'de siyasiler ve parti genel başkanları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, mesajında 19 Mayıs'ın milletin cesaret ve kahramanlığıyla, diriliş destanı ve zafere dönüşen bir hamlenin başlangıcı olduğunu söyledi.

Şentop, şu ifadeleri kullandı:

"19 Mayıs'ı anmak, benzer tehlikeler ve tehditler karşısında aziz milletimizin takınacağı tavrı, yürüyeceği yolu, ödeyeceği ve ödeteceği bedeli dosta düşmana ilan etmektir."

ERDOĞAN: BÜTÜN KAHRAMANLARI SAYGIYLA ANIYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Samsun'da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz" ifadelerini kullandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı, şunları söyledi:

"19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz, geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizlerden çok büyük başarılar bekliyor ve sizlere güveniyorum. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza, Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum."

KILIÇDAROĞLU: EVLATLARIMIZIN UMUTSUZ OLMAYA HAKKI YOKTUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mesajında, 19 Mayıs'ı "en karanlık gecede dahi yanan umut ışığı" olarak tanımladı.

Kılıçdaroğlu, mesajında şunları söyledi:

"101 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur"

AKŞENER: AYNI GEMİDEYİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs dolayısıyla Twitter hesabından Atatürk'ün Samsun'a çıkışını anlatan bir animasyon paylaştı.

Akşener, paylaşıma şu notu düştü:

"Hüznümüz de bir, sevincimiz de bir...

Dünümüz de bir, yarınımız da bir...

Birlikte atıyor yüreklerimiz...

Çünkü, AYNI GEMİDEYİZ.

19Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"