The Simpsons, Kobe Bryant'ın ölümünü bildi Çin virüsü kehaneti de çıktı

The Simpsons dizisinin Kobe Bryant ve Çin'den dünyaya yayılan Corona virüs'ü de kehanetleri arasında bulundurduğu ortaya çıktı.

Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2020

Eski yıldız basketbolcu NBA efsanesi Kobe Bryant (41), Kaliforniya'daki bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti. Feci kazada Kobe Bryant'ın 13 yaşındaki kızı Gianna da yaşımını yitirdi.

Trend topic oldu: ABD dizi The Simpson, Kobe Bryant'ın ölümünün ardından özellikle Twitter'de çok konuşulurken dünya gündeminde yerleşti ve trend topic oldu. The Simpson dizisinin kehanetlerinin gerçekleşmesi okuyucularda büyük bir şaşkınlık yarattı.
Matt Groening tarafından yaratılan The Simpson, dünya televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olma özelliği taşıyor. 1989 yılında yayımlanmaya başladığı andan itibaren televizyon animasyonlarının seyrini değiştirdi, birçok yapıma esin kaynağı oldu.

Geleceği tahmin etmesi dikkat çekiyor: Simpsons dizinin en meşhur olduğu alanlardan biri de geleceği tahmin etmesi. Bir yanda Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyanın hayatını tehdit eden Corona virüs, diğer bir yanda dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant'ın helikopter kazası sonrası hayatını kaybetmesi.

Dünyanın son günlerde konuştuğu bu iki olay meğer The Simpsons ile ekranlara gelmiş. Bakın nasıl.
Takvim yaprakları 1993 yılını gösterdiğinde yayınlanan bir The Simpsons bölümünde Çin'den, Springfield'a yani The Simpsons'ta olayların geçtiği şehre bir paket gelir. Tabi bu pakete Çinli kargo görevlileri bir virüs bulaştırır.