Sibel Can'ın Tarihin Tozlu Raflarında Kalmış Cesur Dizisi!

Bu dönemde yayınlanması pek mümkün olmayan Sibel Can'ın dizisi "Kaldırım Çiçeği"...

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2021

Pretty Woman filmini seyretmiş miydiniz? Ülkemizde "Özel Bir Kadın" ismiyle yayınlanmıştı ve dünya çapında epey ses getirmişti. Filmde Julia Roberts seks işçisi bir kadını, Richard Gere ise hayallerdeki zengin yakışıklıyı canlandırıyordu.

Tabii filmin sonu, çoğunluğun "ahlak" beklentisi doğrultusunda seks işçisi Vivien'in yakışıklı Edward sayesinde bu hayattan çekilip kurtarılmasıyla bitti. Kül kedisi hikayesi mi desek, "yok artık daha neler" mi desek artık takdir sizin.

"1990 yılında bu kadar tutmuş bir filmin yerelleşmiş halini neden biz yapmıyoruz?" diye düşünen yapımcılar kolları sıvadı. Sarı saçlarını kısa kestirip "Deli yüreğim at at biraz" şarkısıyla dans eden Sibel Can, projenin başrol oyuncusu olarak seçildi ve bir fenomenin startı verildi.

Aynı dönem "Mum Kokulu Kadınlar" filmiyle ödül kazanan Hande Ataizi, hem oyunculuğu hem de filmdeki çıplak sahneleriyle bir anda sivrilmeye başlamıştı. O zaman bu projede neden yer almasındı? O da Aslı'nın (Sibel Can) en yakın arkadaşı, seks işçisi Ayla oldu.