Sharon Stone: Bir iç savaşa ihtiyacımız yok

Amerikalı oyuncu Sharon Stone, polisin siyahi vatandaş George Floyd’u öldürmesi nedeniyle protestolar sürerken potansiyel bir iç savaşa karşı uyardı: Anlamlandırmamız gereken bir iç savaşa ihtiyacımız yok.

Eklenme Tarihi: 04 Haziran 2020

Ünlü oyuncu Sharon Stone, ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi sonrası protestolar sürerken, takipçilerini potansiyel bir iç savaşa karşı uyardı. Temel İçgüdü filminin yıldızı, sosyal medyada yayınladığı bir video ile iç savaş tuzağından söz etti.

Stone, “Lütfen bunun içine düşmeyin, anlamlandırmamız gereken bir iç savaşa ihtiyacımız yok” diye yazdı.

Daha sonra Washington’daki Lincoln Anıtı'nda Ulusal Muhafızları gösteren bir fotoğraf paylaşarak şunları söyledi: “Bugün Lincoln Anıtı'nda. Ülkemizin bir iç savaşa girmesine izin vermeyin. Kalbimizde çok fazla sevgi var. Biz bundan fazlasıyız.”

GÜVENLİ ODA ÖNERİSİ

Uyarı, ünlü yıldızın Instagram’a yüklediği ilginç videodan birkaç gün sonra geldi. Stone, şiddet uygulayabilecek protestocular nedeniyle mahallelerindeki huzursuzluktan dolayı güvensiz hissetmeleri durumunda takipçilerine evlerinde nasıl güvenli bir oda hazırlayacaklarını öğretti.

Stone, “Bir ayaklanmanın ortasındayız. Evinizde kendinizi güvensiz hissettiğiniz bir yerdeyseniz bu, sizden yapmanızı istediğim şey. Sizin için güvenlik odası yapacağız. Muhtemelen sahip olduğunuz en güvenli yer banyonuz olabilir, çünkü belki de en az pencere orada var” dedi.