Shameless'ten uyarlanan Bizim Hikaye'den olay sahneler

İşte yeni dizi Bizim Hikaye'nin ilk bölümünden akılda kalanlar.

Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2017

Pelin Arslan / Onedio - Shameless dizisinin bir Türk uyarlamasının yapılacağı senelerdir konuşuluyordu. İlk günden beri Türk halkı bunun olamayacağını anlatsa da; yapımcılar direndi, vazgeçmedi. Sonunda "Bizim Hikaye" ismi ile ilk bölümü yayınlandı. Gerçeği ile ne kadar uyuşuyor, uyuşmuyor size bırakarak ilk bölümü inceliyoruz. İlk olarak İngiltere'de yayınlanan dizinin Amerikan uyarlaması da en az onun kadar seviliyor. Dizide yoksul ve varoş bir semtte yaşayan bir ailenin hayatta kalma mücadelesi esprili bir dilde anlatıyor. Gallagher ailesi, alkolik babalarından çektiği kadar her biri diğerinden enteresan kardeşlerden de birçok arıza veriyor.

Uzun zamandır nasıl bir uyarlama yapılacağını merak ettiğimiz dizinin orijinalinde; çok fazla seks, alkol, uyuşturucu ve çıplaklık var. RTÜK ve izleyicilerden gelebilecek tepkiler düşünüldüğünde, orijinaline hiç de sadık kalınamayacağına emindik zaten.

Filiz Elibol, görkemli kahramanlık destanlarının yeni karakteri. Ailesi için kendini parampirçik eden bir kızcağız. Annesi kaçmış, babası alkolik ve liseye giden bir kızken 5 kardeşe bakmak zorunda buluyor kendini. Kardeşleri okula gitsin, çalışıp kardeşlerine bakabilecek kadar rızık eve girsin, rızkına koşarken babasına sövsün, kendinden çok kardeşlerini düşünsün... İstanbul'un yoksul bir semtinde hayata tutunmaya çalışıyor. Beklentiniz cinsellikse, bu olmayacak belli. Hazal Kaya oraya kadar her şeyi çok iyi kotarmış.

"11 yaşına geldin artık sen de çalışabilirsin". Elektrik faturası için bile hepsi ceplerini dökmek zorunda kalıyor. Kardeşleri de yokuş aşağı vurdurmaya çalışıyor hayatlarını. Abi Rahmet, ders verip başkalarının yerine sınavlara girerek para kazanıyor. Onun küçüğü Hikmet, markette çalışıyor, küçük kız kendince katkıda bulunuyor ve 11 yaşındaki Fikret de çalışma yaşının geldiğini öğreniyor. Bir de kıvırcık bir şey var, o daha bebek.