Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe küslüğünün sebebi: Uzay Heparı

Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe'nin yıllarca küs kalmasını sağlayan ve aralarını yakışıklılığı ile açan Uzay Heparı'yı anlattık. Onedio

Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2019

Büyülü bir adam, bu dünyaya ait olamayacak kadar olağanüstü sihirli... Belki de bu yüzden ait olduğu sonsuzluğa erken kavuştu. Fakat onun dokunduğu her yer sanki yıldız tozu. O yüzden herkesin onu biraz daha yakından tanıması lazım. 1969 doğumlu Uzay, ailesinin müzikle ilgilenmesini istediği bir çocuk. Bu yüzden uzun süre piyano başına oturtulmuş fakat her seferinde piyanonun başından kalkıp sokağa kaçmış, o kadar da istememiş bu piyano işini. Ta o zamandan serseri bir ruh olduğunu göstermiş bir şekilde...

Zaman içerisinde o piyanodan kaçan çocuk, öyle bir tutuldu ki müziğe, Saint Benoit mezuniyetinden sonra İTÜ Devlet Konservatuvarı'nda başarılı bir öğrenci oluverdi.Piyano bölümüne girmişti, tabiri caizse bütün klasik eserleri neredeyse ağlatıyordu enstrümanıyla. Tutku onun göbek adıydı ve çok yakın zamanda işte bu tutukuyla milyonlara adını duyuracaktı.

Önce Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi ve Levent Yüksel'in grubuna klavyeci olarak girdi ve çok kısa sürede kovuldu. Çünkü o klasik piyano adamıydı, elektronik yabancı gelmişti.

Bu kovulma meselesi ona çok koydu, gururu incindi. derhal Garo Mafyan'a gitti ve İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başladı. Bu arada klavyeye de yavaş yavaş alışmıştı, hatta tozunu attırmasına ramak kalmıştı.