Linç edilen Şevval Şahin'e ünlülerden destek yağdı

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi

Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2020

DOĞA RUTKAY KAMAL

Ne manasız! Belli ki bilmiyor kız. Küçük düşsün diye bile bile eziyorlar. Üstelik zevk alırcasına. Televizyon programcısı evinde misafir ağırlar gibi ağırlar konuğunu, racon budur. Aşağılamak, küçük düşürmek değildir! Ben izlerken, konuğa değil daha çok sunanların yerine utandım.

PINAR ALTUĞ ATACAN

Bir kadının başka bir kadını 'kendince' rezil etmeye çalışması ve bununla böbürlenip, reyting almaya çalışması, üstelik de saygın bir haber kanalında, sonra da 'kadına şiddete karşıyız' söylemleri... Şiddet sadece el kaldırmak mı? Soruları bildi, bilmedi kısmına gelemiyorum bile...

BAHAR ŞAHİN

Kadına şiddeti savunanlar, kadına şiddetin en büyüğünü yapıyorlar. Asıl cahillik; azıcık reyting uğruna bu kızı malzeme yapmaları. Şevval Şahin'i tanımam ama yapılan şiddete karşıyım. Türkiye'de büyümemesine rağmen veremediği cevaplarla onu sınayamazsınız. İğrençsiniz.

Konuyu güzel bir şarkıyla kapatmak istiyorum. 'Su gibi' kızı üzenlerin Allah belasını versin. Yazılanlara ben üzüldüm. Şu pozitifliğimi yaymak istiyorum. Bayılırız zaten birini linç etmeye, değil mi?

TANEM SİVAR

Ben asıl, gencecik hayatının neredeyse tamamını başka bir ülkede geçirmiş bir kızı aralarına alıp küçümser, dalga geçer ve rencide edercesine reyting uğruna bu duruma sokan iki kadına (hemcinsimize) üzüldüm. Sözde en önemli haber kanallarımızdan birinde asıl yapmaları gerekenin bambaşka isimlere bambaşka ve çok daha önemli konularda soru sormak ve sıkıştırmak olduğunu da çok iyi biliyorlardır eminim. (Bu arada bu soruların cevabını billip bilmemesi değil konu)

Bu soruların cevaplarının bilinmemesi elbette çok üzücü bu başka bir konu ve kesinlikle çok önemli. Ama bir genç kıza sorduğunuz 20 sorunun 20'sinde de aşağılamak, hepsinde ve sürekli rencide etmek... Zaten tek soru ile o çok vermek istediğiniz mesajı, algıyı verebilirdiniz. Acı olan üslup ve daha acı olan iki kadının bunu bunu önemli bir haber kanalında reyting için yapması.