Sevda Demirel: Erkekler kölem olmak istiyor

Sevda Demirel 90’ların popüler isimlerinden biri. Eski manken, şarkıcı ve sunucu. Hande Ataizi’ne attığı tokatla televizyon tarihine geçti. Uzunca bir süre inzivaya çekildi ama şimdi yeniden bomba gibi aramıza döndü.

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2017

Anadolu yakasında şöhretli görmeye alışkın değiliz! Doğru! Avrupa yakasında kötü arkadaşlıklar, saçma sapan mutsuzluklar yaşamaktansa sadece ‘Sevda’ olduğum bir sitede yaşıyorum.

Ne değişti? İçimdeki hırslı, hırçın Sevda’yı burada yok ettim. Sürekli bir yarış vardı, hafif bir şuursuzluğum vardı. Olgunlaştım, kendimi törpüledim. Almanya doğumlusunuz… Evet, 16 yaşında İstanbul’a geldi, annem babam ayrılınca. Aynı anne babadan bir ağabeyim var; ama babam çok çapkınmış rahmetli! Resmi beş evliliği var, sayısız da birlikteliği! Çok paylaşımcı bir adam! Bildiğim 6 kardeşiz. Ama vefat etmeden bir şey itiraf etti. Yunanistan’da bir şarkıcı kadınla birlikte olmuş, ablam varmış!

Peki anneniz? Annem de sonra evlendi; çok müthiş bir insanla. Babamın cenazesini kaldıran biri, o kadar iyi kalpli düşün. Annem hala her şeyim, çok büyük dayanağım. Dağınık bir aileniz var, olmasaydı her şey farklı olur muydu? Tabii, üniversite okur; başka bir şey yapardım büyü ihtimal. Yanlış bir şey yaptım mı, sanmıyorum… Ama şöhretli olmayı hep istedim. Galiba ailemde görmediğim sevgiyi, şöhret olarak alırım sandım. Öyle mi hakikaten? Hırsızlık yapmadım, kimsenin çocuğunu kötü yola sevketmedim, evli bir adamla birlikte olmadım. Ha dergilerde o seksi pozları vermekse hata, o da değil! Çünkü yaptığım işin bir uzantısıydı.

Peki o pozlar ucuz değil miydi? Belki çok açık seçik pozlar evet, haklısın. Ama bana diyorlardı ki ‘Açık pozlar ver, seni kapak yapalım’ veriyordum. Sonra da altına kötü yazıyorlardı. E başında anne yok, baba yok. Tek başıma para kazanmam lazım, yaptım. O zamanlar avamlık vardı. Verdiğim pozlarda erkekler beni nasıl düşünür, iç çeker vs. diye düşünmedim ki. Bu pozlardan sonra bana hangi işler gelir diye düşündüm. Seda Sayan, Harika Avcı vs. herkes o pozları vermiş. Çok üzüldünüz mü bu dönemde? Evet, kendi ülkemde çok üzüldüm. Önce ‘aç aç’ diyorlardı, sonra ‘niye açtın, vayy’ diyorlardı. Ben Almanya’da daha çok değer görüyordum. Bir dönem terapi gördüm bu konuyla ilgili. Ama intihara vs. kalkışmadım, bana göre değil. Ama zayıf olsaydım, kalkışırdım!