Seval Özcan öncülüğünde tarihin sıfır noktasından Göbeklitepe lezzetleri

Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, 17 Ekim'de ressam ve öğretim görevlisi Seval Özcan'ın öncülüğünde "Tarihin Sıfır Noktası Göbeklitepe Temalı Lezzetler" etkinliği gerçekleştirdi.

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2019

Sanat Tarihi dersi kapsamında Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, etkinlikte yer aldı. Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Seval Özcan'ın dersine konuk olan isim Gastronomi Turizm Dernek Başkanı Gürkan Boztepe'ydi.

İnteraktif olarak işlenen derste ressam Seval Özcan, yapılan tüm işlerde sanatçı duyarlılığına ve özgünlüğe dikkat çekti.

Derslerde öğrencilerinin sınıf ortamında aldıkları bilgileri pratiğe dökmenin, okudukları bölüm ile ilişkilendirmelerinin önemine değinen Özcan, disiplinlerarası öğretim yaklaşımının önemini de vurguladı. Özcan, bu bağlamda öğrencilerine ilham olup, öncülük etmeye çalıştığını sözlerine ekledi.

Gastronomi Turizm Dernegi Başkanı Gürkan Boztepe, Genç GTD konusuyla ilgili bilgilendirdi. İlk kez Medipol Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1. sınıf Sanat Tarihi dersi alan öğrencilerine Genç GTD ücretsiz üye olma hakkı tanındı.