Servet avcılığı mı, gerçek aşk mı? İbretlik hikaye manşetlere konu oldu

İbretlik hikaye

Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2017

68 yaşındaki Marcel Amphoux, Fransız Alpleri’nde sessiz hayat geçirdi. Küçük bir kabinde ne elektrik ne de su kullanmayarak sade günler yaşadı. Ancak basit yaşamının ardından bir servet yatıyordu. Ve bu serveti öğrenen genç bir kadın, Sandrine Devillard bu adamla evlendi. Peki bu evlilik bir servet avcılığı mıydı yoksa gerçek bir aşk mıydı? İşte o ibret dolu hikaye.

68 yaşındaki Marcel Amphoux, Fransız Alpleri’nde sessiz hayat geçirdi. Küçük bir kabinde ne elektrik ne de su kullanmayarak sade günler yaşadı. Ancak basit yaşamının ardından bir servet yatıyordu. Kaldığı kabinin hemen yanındaki Puy-Saint-Pierre isimli kasabada da arazileri vardı. Burası aslında mükemmel bir kayak merkezi olabilirdi. Ancak Marcel burayı ticari amaçlar için satmayı planlamıyordu.

Marcel Amphoux, bir servetin üstünde yaşıyor olsa da dışarıdan bakanlar onun zengin olduğunu bilmiyorlardı. Varlığını ailesi ve arkadaşları gibi yakınlarıyla paylaştı. Onlardan birkaçına kaldığı yerin yakınlarında kabinler yaptı. Burada ücretsiz olarak ömürleri boyunca yaşayabileceklerini söyledi. Kadınlar, Marcel’in ilgisini çekmiyordu. Ancak kendisinden 21 yaş genç olan Parisli Sandrine Devillard ile tanıştığında her şey değişti.

Paris’in sosyete bir bölgesinde yaşayan Sandrine, 2010 yılında Marcel’in gösterişsiz evinin kapısını çaldı. Kendisinin emlakçı olduğunu ve Marcel’in arazisini satın almak istediğini açıkladı. Marcel teklifi reddetti. Sandrine’in akşam yemeğini teklifini ise geri çevirmedi.