Serap Akıncıoğlu Kimdir? Adnan Oktar'ın Kediciği Neden Gözaltına Alındı?

Adnan Oktar'ın "Kediciklerim" dediği kadın müritlerinden biri olan ve davada 4,5 yıl hapis cezası almasına rağmen cezası kesinleşmediği için cezaevine konulmayan Serap Akıncıoğlu, MHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı'na giderek yardım istedi.

Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2021

Cezaevindeki Oktar ve arkadaşlarının mağdur olduğunu iddia ederek, siyasi destek talebinde bulunan Akıncıoğlu'na suç örgütünün propagandasını yaptığı için tepki gösteren MHP'li Arzu Karaalioğlu ise polis çağırdı ve propaganda yapan kedicikten şikayetçi oldu.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla Serap Akıncıoğlu "suç örgütünün propagandasını yapmak", "suç ve suçluyu övmekten" gözaltına alındı. Akıncıoğlu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Olaya ilişkin soruşturma yürüten polis ekipleri, kamera kayıtlarını da incelemeye aldı.

Kedicikler arasında en dikkat çeken isim olan Serap Akıncıoğlu Adnan Oktar gözaltına alınırken kaçmıştı. Serap Akıncıoğlu aslen nereli, hangi dizi ve filmlerde oynamıştı.

Peki Serap Akıncıoğlu kimdir?

Serap Akıncıoğlu, Adnan Oktar'ın başı kapalı kediciklerinden biri. A9 kanalında program yapan Serap Akıncıoğlu, Adnan Oktar'ın meşhur ziyafetlerinde de yanı başında yer alıyordu.