Sen kime sesini yükseltiyorsun: Dua etsin kafam dolu, adamın canlı yayınını basarım

Ünlü simalar televizyon ekranlarında ve sosyal medyada tartışıp, ardından hukuk yoluna başvuruyorlar. İşte tartıştıktan sonra hukuk yolunu seçen ünlüler.

Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2017

LERZAN MUTLU-BÜLENT ERSOY Lerzan Mutlu, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Oya Aydoğan'ın hastaneye aldırılmasından sonra Bülent Ersoy ile birbirine girdi. Hastane çıkışı Ersoy'un, Lerzan Mutlu için “Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki, cevap veremez sana. Şu anda konuşulacak bir ortam değil. Hepimiz zaman içerisinde beraber çalıştığımız insanlarla ters düşmüşüzdür. Bu olacak şeyler fakat bunu fevriliğe dökerek, çirkin kelimelerle bezeyerek sesini yükseltmek. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” ifadelerini kullanması üzerine Lerzan Mutlu soluğu mahkemede aldı. İki yıl önce Lerzan Mutlu, Songül Karlı'yı da "Lerzan, Seda Sayan'a benzemek için kendini yırttı" dediği için mahkemeye vermişti.

ÇAĞLA ŞİKEL-EROL KÖSE Çağla Şikel sunuculuğunu yaptığı program sırasında göğüslerinin açılması ile ilgili yorum yapan Erol Köse, "Bu bir kurgudur. Programın PR'dır. Herkesin reytinge ihtiyacı var" şeklinde yorum yapmasına karşılık dava açtı.

DEVRİM EVİN-FATİH AKSOY Ünlü oyuncu Devrim Evin, ''Fatih'' dizisi için yapımcı Fatih Aksoy ile sözleşme imzalayıp avans aldı. Daha sonra yapımcı firma son dakika değişikliği yaparak ünlü oyuncunun yerine başka bir isim ile anlaştı. Maddi ve manevi olarak zarara uğradığını ileri süren oyuncu yapımcı firmaya dava açtı.

Seda Sayan, Lerzan Mutlu'nun Twitter üzerinden “Gençlerle aşık atıp kimsenin ekmeğiyle oynamaya çalışmıyorum. Zangoç olmuşsun hala genç kız gibi davranıyorsun, 58 doğumlu bir dinozor” yazması nedeniyle iki ünlü mahkemelik oldu. Geçtiğimiz yıl sonuçlanan davayı Seda Sayan kazandı fakat verilen tazminatı az bulup davayı temyiz kararıyla artırmak istemesi üzerine dava bozuldu.