Sel felaketinde merak konusu olan o görüntüye açıklama

Dün İstanbul’u etkisi altına alan dolu ve fırtına çok sayıda çarpıcı fotoğraf karesine de yansıdı.

Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2017

Dün İstanbul’u etkisi altına alan dolu ve fırtına çok sayıda çarpıcı fotoğraf karesine de yansıdı. Söz konusu görüntülerden biri Aksaray’daki alt geçitte kaydedildi. Taksim-Bakırköy arası yolcu taşıyan bir dolmuşun üstündeki 8 yolcu ve şoförün görüntüsü sosyal medyada da çokça konuşuldu.

Sosyal medyada fotoğraf sonrası 'yolculardan para mı toplandı' söylentisi yayılmıştı. Açar olayın aslını şöyle anlattı: Beyaz tişörtlü o genç olmasaydı çok daha büyük bir sıkıntı yaşardık. Allah ondan razı olsun.

Yolcuları aracın üzerine çıkardıktan sonra onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Görüntülere yansıyan, beyaz tişörtlü gencin elini uzatması vs. sanırım o arada birbirlerine sigara vs. verdiler. Bu türden ihtiyaçlar giderilmeye çalışılıyordu.

İstanbul'da dünkü yağışlar sırasında Fatih Aksaray'da lögarın patlaması nedeniyle yol tamamen sular altında kaldı. Yağmur ve doluya hazırlıksız yakalananO aracın şoförü konuştu... bazı vatandaşlar metrobüs durakları, üst geçitlerin altları, iş yerleri ve bina girişlerinde yağışın dinmesini bekledi.