Seks ve taciz iddiası Hollywood'u karıştırdı

Hollywood dünyaca ünlü yapımcı Harvey Weinstein'ın yıllar boyunca kadın oyuncuları taciz ettiği iddiasıyla çalkalanıyor.

Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2017

Sözcü / Hollywood dünyaca ünlü yapımcı Harvey Weinstein'ın yıllar boyunca kadın oyuncuları taciz ettiği iddiasıyla çalkalanıyor. İlk olarak ünlü oyuncu Ashley Judd'ın attığı iddianın ardından yıldızlar ikiye bölündü. Meryl Streep, Nicole Kidman ve Gwyneth Paltrow yorum yapmazken Rose McGowan, Brie Larson ve Patricia Arquette iddiaları destekledi.

Ünlü oyuncu Ashley Judd’ın önceki gün ortaya attığı iddia Hollywood’da adeta bomba etkisi yarattı. Dünyanın en popüler filmlerinin yapımlarını üstlenen Weinstein Company’nin kurucusu ve başkanı Harvey Weinstein’ın kendisini taciz ettiğini öne süren Ashley Judd, Weinstein’ın oyuncuları cinsel olarak taciz ettiğini söyledi. Bu iddiaların yankısı duyulmaya başlarken, Weinstein Company’nin yönetimi kurulunda görevli üst düzey 3 isim istifa etti.

Aralarında Amber Tamblyn, America Ferrera, Brie Larson, Brooklyn Decker, Patricia Arquette, Jessica Chastain ve Heather Matarazzo’nun da olduğu yıldız oyuncular Judd’ın iddiasını destekledi.

Twitter üzerinden bir mesaj atan Hynes, “19 yaşında bir film teklifi almıştım. Harvey Weinstein yanıma geldi ve test çekimini bikiniyle yapmamı istedi. Reddettim ve işi de kaybettim. Eminim başkalarına da böyle tekliflerle gelmişlerdir” ifadesini kullandı.