Sedat Peker'den Uğur Dündar'a Yanıt: Örnek Alınacak Bir İnsan Değilim

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kendisine "temiz bir toplum savaşçısı" diyen gazeteci Uğur Dündar'a yanıt verdi.

Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2021

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, kendisine yönelik “Artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor” diyen gazeteci Uğur Dündar'a kişisel Twitter hesabından yanıt verdi. Peker, "Ben 40 yaş altı kardeşlerime tekrardan söylüyorum, temiz toplum savaşçısı değilim, örnek alınacak bir insan değilim." diyerek, ifşaatlarının kendi kişisel meselesiyle ilgili olduğunu vurguladı. Peker, "Kendisine teşekkür edip temiz toplum savaşçısı olmadığım anlamına gelecek sözler söyledim." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Uğur Dündar, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından, Sedat Peker'le ilgili "Hayatım mafyalar,suç örgütleri, hırsızlar,hortumcular, uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmekle geçti.
Sedat Peker hakkında da haber yaptım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık halk,onu bir suç örgütü lideri olarak değil,temiz toplum savaşçısı olarak görüyor." diye bir paylaşım yapmış; Dündar'ın savunduğu görüş tartışmaya yol açmıştı.


Peker, günler sonra kendisiyle ilgili değerlendirmede bulunan Dündar'a yine Twitter üzerinden yanıt vererek, 'temiz toplum savaşçısı olmadığını' aktardı.

Sedat Peker’in Twitter paylaşımları şöyle;

"1- Uğur Ağabey (Dündar) geçtiğimiz günlerde bir tweet paylaştı. Halkın beni artık suç örgütü olarak değil de temiz toplum savaşçısı olarak gördüğünü söyledi. Ben kendisine teşekkür edip temiz toplum savaşçısı olmadığım anlamına gelecek sözler söyledim.