Scarlett Johansson: Bir grup erkek tarafından cinsel obje ilan edildim

Ünlü oyuncu Scarlett Johansson, kendisine sürekli "baştan çıkarıcı", "şuh", "ayartıcı" kadın rolleri verildiğini ve aşırı derecede "cinselleştirildiğini" söyledi.

Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2019

Hollywood'un en ünlü kadın oyuncularından biri olan Scarlett Johansson, gençlik yıllarında sektörde yaşadığı tecrübeler konusunda açıklamalarda bulundu. Çocukluğundan beri oyunculuk yapan Scarlett Johansson, genç kız olduğunda ise kendisine bakış açısının tamamen değiştiğinden yakındı.

'Cinselleştirildim'
Şu anda 34 yaşında olan aktris, 20'li yaşlarına ulaşır ulaşmaz, bir grup erkek tarafından aşırı derecede "cinsel obje" olarak görüldüğünü ve "cinselleştirildiğini" söyledi.

Üzerine yapışan bu etiketten kurtulması uzun zaman aldı
Kendisine sürekli aynı tür rollerin verildiğini belirten Scarlett, "baştan çıkarıcı", "şuh", "ayartıcı" kadın rolleri canlandırmaktan duyduğu bıkkınlığı dile getirdi.

Sekiz yaşından beri oyunculuk yapan Scarlett Johansson, bu şekilde cinselleştirilmesinin, herkes tarafından normal göründüğünü de aktardı. Hollywood Reporter'a açıklamalarda bulunan oyuncu, üzerine yapışan bu etiketten kurtulmasının uzun zaman aldığını söyledi.

'Sadece bu tip roller aldım'
Scarlett Johansson, "20'li yaşlarımın başında, hatta daha da gençken aşırı derecede cinselleştirildim, cinsel obje olarak görüldüm ve sadece bu tip roller aldım" diyen oyuncu, "Bu durum herkes tarafından normal karşılandı, olması gereken buymuş gibi" diye konuştu.

Bu nedenle sektörde kalıcı olamayıncan endişe ettiğini söyleyen Scarlett Johansson, zor da olsa bu zinciri kırmayı başardığını ve bunun için mutlu olduğunu anlattı.