Saymaz'dan Pelikancı Hilal Kaplan'a Sert Yanıt: Utanmıyor musun?

Gazeteci İsmail Saymaz, kendisinden 'Bylock İsmail' olarak bahseden Hilal Kaplan'a sert yanıt verdi.

Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2021

Gazeteci İsmail Saymaz, kendisinden 'Bylock İsmail' olarak bahseden Hilal Kaplan'a yanıt verdi. Saymaz, "Daha iki ay önce, Hilal Kaplan 'Sayın İsmail Saymaz Beyefendiye selamlarım ile' diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun?" diye sordu.

Her şey CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde Çorum'a yaptığı ziyaret sırasında maruz kaldığı sözlerle başladı.

İsmail Saymaz, o kadının sözlerini değerlendirirken, "İnsanı insan yapacak bütün değerleri bir utanmaz kadın, bir rezil kadın alaşağı ediyor. Ve Sayın Kılıçdaroğlu'na 'git burdan deyip 'çocuğuma dokunma' diyor. Asıl sen o çocuğa dokunmaman lazım. Asıl bu devlet devlet olsa o çocuğu senden alması lazım. Çünkü böyle bir rezil kadın o çocuğu gayri insanı ne kadar değer varsa onla yetiştirecek. Bu çocuğa bu rezil kadının doğru bir şey öğretmesi mümkün değil" dedi.

Bunun üzerine RTÜK Başkanı, Saymaz'ın konuştuğu program hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. 👇

Hilal Kaplan'dan Saymaz'a: 'Bylock İsmail'

Çorum'da yaşananları ve Saymaz'ın sözlerini köşesine taşıyan Hilal Kaplan ise "Çorum'da aslında o kadın Kılıçdaroğlu'nun selamına selam verdi ama pusetteki çocuğuna doğru yürüdüğü için 'Çocuğuma dokunma' tepkisi verdi" diye yazdı.

Kaplan ayrıca "Hızını alamayan bylock İsmail rezil kadın diyebildi" ifadelerini kullandı.