Şarkıcı Asya neden Tülay Kaygusuz oldu?

Asya, 90'lara damga vuran isimlerden biriydi. Duman sayesinde "Waoow" yaptığınız o 'Olmadı Yar' şarkısını ilk söyleyen, patlatan aslında Asya'ydı. Ama şarkıcı, müzik kariyerine uzun aralıklar verince bir anda 'Tülay Kaygusuz'a dönüştü. (Milliyet)

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2020

Şarkıcı Asya olarak biliniyordu.. Asya, son günlerde tekrar gündemde. Ama bu kez 'Şarkıcı Asya olarak bilinen Tülay Kaygusuz' olarak...

Bir döneme damga vurmuştu Asya. 90'larda müzik kariyerine başlayan şarkıcı, 2000'li yıllarda duraklama dönemine girmişti.

90'larda 'Vurulmuşum Sana', 'Yoksun Sen' ya da 'Olmadı Yar' gibi birçok pop hit'ine imza atmıştı halbuki. Nilüfer'in vokalisti olarak tanınmış, Nilüfer'in desteğiyle, "Nerede duysak tanırız" dedirten vokaliyle akıllara kazınmıştı.

2000'lerde kayboldu
Hatta 90'larda özel bir müzik kanalının düzenlediği popüler bir ödül töreninde 'En İyi Kadın Şarkıcı' dalında adaylığı bile vardı şarkıcının. Düşünün. Bu kadar popülerdi. Sonra ne oldu? 2000'li yıllarda özel hayatına biraz daha önem verdi. 'Gittin Gideli' şarkısıyla tekrar şansını denese de 90'lardaki popülaritesini kaybetti.