85 Yaşındaki Alpay'ın Zeki Müren'e Yönelik Çirkin Sözlerine Tepki Yağdı

Şarkıcı Alpay, “sanat güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in “Türk Sanat Müziği’ni katlettiğini” öne sürdü. Sosyal medya bu açıklamalarla sallandı.

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2021

Şarkıcı Alpay'ın Sabah Gazetesine verdiği demeçte Zeki Müren hakkında "Zeki Müren, her şeyi sansürleyen, müthiş güzel şarkıları bile repertuvarına almayan, son derece tutucu eski TRT'nin Türkiye'ye attığı en büyük kazıktır."

Alpay "Zeki Müren kendi kendini 'Sanat Güneşi' ilan etmiştir" dedi ve şunları ekledi:

"Gazinocular kralı Fahrettin Aslan ve TRT onu bugünlere getirmiştir. Gazinodaki programlarına herkes 'Acaba bugün ne giyecek, ne hokkabazlık yapacak' merakıyla giderdi. Etekler, dizinden başlayan apartman topuk ayakkabılar. Bir de Zeki Müren kendi tanıtım metinlerini kendi yazardı."

Sözlerine "Bir gün Maksim Gazinosu afişine yine kendisi 'Sanat Güneşi Zeki Müren' yazdırdı. Ve adı öyle kaldı. Yani kendi kendini 'Sanat Güneşi' ilan etti. Bana sorarsanız Türkiye'de TSM'nin Sanat Güneşi Mustafa Sağyaşardır. Müthiş bir ses tevazu sahibi bir insandır. Zeki Müren'inki ise hokkabazlıktır." şeklinde devam eden Alpay, herkesi şok etti.

Haberin sosyal medyada yayılmasının ardından sosyal medyada pek çok kişi Şarkıcı Alpay'ın bu sözlerine tepki gösterdi.