Sarah Lang kimdir?

32 yaşındaki koşucu kadın göğsünde fark ettiği kırmızılığın sporcu sütyeninden kaynaklandığını düşündü ancak meme kanseri olduğunu öğrenince şok oldu.

Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2016

Daily Mail'in haberine göre 32 yaşındaki Sarah Lang, geçen yıl sağ göğsünde kırmızı bir leke fark etti. Koşucu olduğu için giydiği sporcu sütyeninin cildini koşarken tahriş ettiğini düşünen Sarah, önce bu izi pek önemsemedi.

Ancak zaman geçmesine rağmen leke düzelmeyince doktora giden Sarah, yapılan sayısız test sonrasında öğrendiğiyle şok oldu. Doktorlar Sarah'nın memesinde hızla büyüyen 3 tümör olduğunu, mastektomi olarak göğüslerinin alınması gerektiğini söyledi. Sarah yakın zamanda kemoterapi görmeye de başlayacak.

Sarah yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "İlk başta bu izin sürtünmeden kaynaklı tahriş olduğunu düşündüm. Ancak sütyenimi çıkardıktan sonra bir gün meme ucumun soyulduğunu gördüm. Normal olmadığını hissettim. Bu süreç boyunca vücudunuzu dinlemeniz gerektiğini öğrendim. Mutlaka kontrol ettirin" dedi.

Önce doktora gittiğinde deri iltihabı kremi verilen Sarah, 1 hafta sonraki randevusunda biyopsi yaptırmış. Günler sonra ise kötü haberi almış. Önce sadece kısmi mastektomi yapılması düşünülen Sarah'nın diğer testleri göğüslerinde 3 tümörün olduğunu ortaya koymuş ve tam mastektomi yapılmasına karar verilmiş. Şimdi Sarah yakın zamanda kemoterapi görmeye başlayacak.