Samsun'da Yaşanan Şiddete Tepkiler Dinmiyor: #KadınaŞiddeteHayır

Medyafaresi.com Özel Haber - Samsun'un Canik ilçesinde eski eşi tarafından şiddete maruz kalan, yüzünde ve kafasında ezikler oluşan kadın hastaneye kaldırıldı. Şiddet görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından ünlü isimlerden ve siyasetçilerden de tepki geldi.

Eklenme Tarihi: 07 Mart 2021

Cemre Durmuş / Medyafaresi.com Editörü
Samsun'da, 3 yıl önce boşandığı eski eşi E.M.'ye (24) sokak ortasında saldırıp, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde tekme tokat döven İbrahim Z. (27), adliyeye sevk edildi.

Olay, dün saat 21.00 sıralarında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde meydana geldi. İbrahim Z., dün kendisinde kalan kızları E.M.'yi teslim etmek üzere anne E.M. ile ilçe meydanında bir araya geldi. Bu sırada İbrahim Z., anne E.M'ye bilinmeyen bir sebeple saldırdı.

İbrahim Z.'nin yere yığılan kadına tekme atmaya devam ettiği anlar ise çevredeki evlerden bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından, gündeme #kadınaşiddetehayır , #İstanbulsözleşmesiyaşatır , #ibrahimzarapTUTUKLANSIN ve #Oglunuzuegitin şeklinde etiketler açıldı.

Ünlü ve siyasi isimler sosyal medyada tepkilerini bu etiketler altında gösterdi.

Yeni anne olan Merve Özbey, "Bu ülkede kadına şiddetin cezası idam olmadığı sürece bu kansız köpekler akıllanmayacak!" diyerek tepkisini dile getirdi.