Sahnede mayo giyen ünlü isimler

Hadise'nin geçtiğimiz hafta Almanya'da verdiği konserde giydiği sahne kostümü gündeme oturmuş, Adriana Lima'nın giydiği iç çamaşırıyla da benzerlik gösterdiği için tartışmalara neden olmuştu.

Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2019

'Tasarım bana ait' diyen Hadise her ne kadar mayo giymeyi ilk başlatan kişi olmasa da, ülkemizde başarıyla taşıyan isimlerden biri... (SÖZCÜ - Hale Ceylan BARLAS)

Pazar günü Almanya Gelsenkirschen'de konser veren Hadise, son derece seksi bir mayo ile (iç çamaşırı demek daha doğru olur çünkü tasarım dünyaca ünlü iç giyim markasının koleksiyonuna ait tasarımıyla aynı) sahneye çıktı. Magazinde basınında çıkan haberlerde tasarımın kendine ait olduğu yazıyordu. Ne var ki giydiği mayoyu daha önce Victoria’s Secret defilesinde Adriana Lima giymişti. Ki aynı gün sozcu.com.tr olarak bu haberi ilk olarak biz verdik ve iki ünlü ismin fotoğraflarını yan yana koyarak benzerliği de ortaya koyduk…

Hadise Almanya konserinde

Hadise’nin hem sahneye seksi bir mayo ile çıkması hem de ünlü bir markaya ait tasarımı ‘Kendim tasarladım’ demesi tartışmalara yol açtı. Fakat Hadise sahneye mayo ile çıkan ilk isim değil. Kaldı ki, kostümü çok da iyi taşımış. Zira herkesin harcı değildir böyle cesur bir tercih yapmak… Sadece bir kişi hariç; o da yıllara meydan okuyan Cher…

‘Kendi tasarımım’ dediği mayo ile sosyal medyada da en çok konuşulan kişi oldu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Cher, 54 yıldır stiliyle tüm dünyaya ilham veriyor. İlk albümü çıkardığı 1965 yılından bu yana her giydiği taklit edilen, stili uyarlanan 73 yaşındaki yıldız, sahne şovlarıyla da dünya starlarını etkisi altına alıyor. Zaten zaman içinde bir çok şarkıcının sahne şovları Cher’den sonra tamamen performans odaklı olmaya başladı desek yanlış olmaz.

Cher

Efsane ismin sahne kostümleri, özellikle transparan, dekolteli kıyafetleri ve en önemlisi de mayoları yıllar içinde pek çok şarkıcının radarına girdi. Herkes artık özel tasarım, taşlı, payetli mayolarla sahneye çıkmaya başladı. Ne var ki yıl 2019 ama hala onun kadar cesuru çıkmadı!