Sadin Bakır aslen nereli kimdir? Survivor'ı karıştırdı

Survivor gönüllüler takımına sonradan dahil olan Sadin Bakır ilk haftasında eleme adayı olunca dikkatleri üzerine çekti.

Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2017

Ogeday Girişken'in 'performansın düşük' dediği Sadin Bakır aslında milli bir güreşçi ve takımına da oyun kazandıran bir isim. Formsuzluğu dikkat çekici olsa da Sadin Bakır, gönüllüler takımının yıldız isimlerinden biri olmaya aday görünüyor.

Peki kimdir Sadin Bakır, aslen nereli? Survivor gönüllüler takımının üyesi olan Sadin Bakır Kırkpınar yağlı güreşlerine çıkmış milli bir güreşçi. Madalyalara sahip olan Sadin Bakır aynı zamanda güreş öğretmenliği yapıyor. Yeni nesilleri ata sporunda yetiştiren Sadin Bakır, instagramda güreş geçmişine dair paylaşımlarda bulunuyor. İşte Sadin Bakır hakkında bilgiler;

SADİN BAKIR ASLEN NERELİ? Survivor'da ilk haftadadan eleme adayı olan Sadin Bakır Amasya doğumlu ama aslen Gaziantepli. 1986’da dünyaya gelen Sadin Bakır, Gaziantep Üniversitesi beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

MİLLİ TAKIM GÜREŞÇİSİ Sadin Bakır, çocukluğundan itibaren gönlünü ata sporu güreşe kaptırmış. 2002 yılında Ukrayna’da yapılan yıldızlar Greco Romen güreş Avrupa şampiyonasında Türkiye’ye bir altın madalya kazandıran Sadin Bakır, 2005 yılında Litvanya’da yapılan gençler dünya güreş şampiyonasında da bronz madalya aldı.