Regl Kanını Suratına Süren Kadın Herkesi Şoke Etti

Cildinin mükemmel görüneceğini iddia ederek her ay regl kanını suratına süren kadın, sosyal medyada dikkat çekti.

Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2021

Günümüzde her ne kadar normal olduğu söylense de regl konusundan çekinen birçok insan bulunuyor ve bazı kadınlar ise durumu bambaşka seviyeye taşıyor.

31 yaşındaki Brittani LaBouff, her ay regl kanıyla yüzüne maske yaptığı söyleyerek bu kategoriye girdi diyebiliriz.

Genç kadına göre yaptığı maske yüzüne ipeksi yumuşaklık veriyor. Bu konuda da insanların korku ve tiksintilerini kenarı bırakması gerektiğini söylüyor.

İnsanların korku ve tiksintilerinden vazgeçmesi gerektiğini, kanın tamamen doğal ve normal bir bedensel süreç olduğunu fark ettiğini de ekliyor.

"Toplum bize bu aylık döngü hakkında ne hissetmemizi öğretti? Bunun uygunsuz, acı verici, kokulu, utanç verici, zahmetli bir şey olduğunu.."

'Benim için bunun gücümü geri kazanmam adına yaptığım bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Biz zeki ve yaratıcı varlıklarız. Değişim, büyüme, doğum, yaşam ve ölüm yeteneğine sahibiz. Regl ise bu sürecin güzel ve devam eden bir döngü olduğunun sembolü.'

Bir yıl önce menstrüasyon döneminde kan maskesi yapmaya başlayan kadın, adet kabı kullanarak kanı topladığını belirtiyor.

Sonrasında ise fırça yardımıyla kanı yüzüne sürerek 15 dakika bekleyip kanı yıkıyor. Brittani, sadece cildinin ipeksi şekilde pürüzsüz olduğunu değil aynı zamanda adet döngüsüyle derinleşmiş bir bağa sahip olduğunu da iddia ediyor.