Psikopat sevgililer

Hazır Sevgililer Günü de yaklaşmışken, en arıza âşıklar dosyasını beğeninize sunuyoruz. Müzik ve sinema dünyasından veya gerçek hayattan en sorunlu, psikopat ve tutkulu aşklara hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2016

MICKEY & MALLORY Bu listede bir sıralama yok. Ama olsaydı, ilk sırayı kesinlikle Mickey & Mallory alırdı. Natural Born Killers’ın o efsane çifti nasıl unutulur? Baş başa oldukları sahnelerde -iki psikopat katilden çok- aşk sarhoşu iki genci izlediğimizi hissediyor oluşumuzun filmin şok etkisine katkısı yadsınamaz. Çok romantik kendiliğinden gelişen evlilik töreninde bile eksik olmayan şiddetin dozu, filmin sonlarına doğru absürtlük seviyesine ulaşmıştır. Fakat buna rağmen seyircinin filmle bağının kopmamasının nedeni, romans hissinin film boyunca azalmadan sürmesidir.

TOMMY LEE & PAMELA ANDERSON Arıza olmak için doğmuş bir çift arıyorsanız bu ikiliyi listenizin tepesine yazın. Bir tarafta silikonlu göğüsleri ve Baywatch dizisindeki seksi rolüyle milyonların düşlerini süsleyen sarışın bomba Pamela Anderson, diğer tarafta Mötley Crüe grubunun haşarı davulcusu Tommy Lee. Dünyanın en çok uyuşturucu kullanan ve en çılgın maceraları yaşayan grubu Mötley Crüe ile ünlenen Lee’nin Pamela Anderson’la yaşadığı fırtınalı aşk da, dayakla harmanlanıp karakolda biten ilişkileri de, porno kasetleri de yıllarca dünya magazin gündeminin tepesinde yer almalarını sağladı.

JIM MORRISON & PAM COURSON İlham veren aşklar her daim favorimizdir. Fakat arızanın kozmik halini merak edenleri de, Jim ve Pam çiftiyle tanıştıralım. Tüm zamanların en sevilen rock gruplarından The Doors’un solisti Jim Morrison ile “kozmik eşim” olarak adlandırdığı Pam Courson’ın aşkı çiftin neredeyse gençlik yıllarına uzanan bir sevda. Bir ayrılıp bir barışmalarıyla ünlü olan çift, aralarına başka isimler girse de, birbirlerine dair aşklarını hep sıcak tuttular. Üstelik Morrison imzalı pek çok The Doors şarkısının Pam Courson için yazıldığının da altını çizelim. Bu dünyadan genç yaşta göçen Morrison’dan tam üç sene sonra Pam de aşkıyla kozmik bir buluşma yaşamak amacıyla yaşamına son vermiştir. Böyle aşklar ancak gözyaşlarıyla biter.

HAN SOLO & LEIA ORGANA Galaksinin dengesini değiştiren aşklar dendiğinde akla gelen en önemli çift muhakkak ki Prenses Leia ile uzay korsanı Han Solo’nun ilişkisidir. Her aşk nefretle başlamaz belki ancak çiftimizin ilk görüşte birbirlerine gıcık oldukları da ortada. Star Wars destanının yazılmaya başladığı yıllarda başlayan bu sevda 2015 sonunda gösterime giren The Force Awakens filmine kadar devam da etti üstelik. Böyle arıza sevdalıların aşkının meyvesi ise maalesef Kylo Ren çıktı. Kader deyip geçelim; ancak Leia ve Han Solo’nun çılgın aşkı galaksi var oldukça hafızamızda taze kalacak.