PKK'lı teröristler ve ABD askerleri Menbiç'te Türk askerini böyle izledi

ABD askerleri ve PKK'lı teröristlerin Menbiç'teki Sacu Çayı civarında Türk askerini izleme anları görüntülendi.

Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2018

ABD askerleri ve PKK'lı teröristlerin Menbiç'teki Sacu Çayı civarında Türk askerini izleme anları görüntülendi. Amerikalıların, Türk askeri ve Özgür Suriye Ordusu'nun kontrol ettiği Cerablus'a doğru baktığı görüldü.

ABD BÖLGEYE ZIRHLI ARAÇLAR GÖNDERMİŞTİ

Türkiye'nin Fırat Nehri'nin batısını teröristlerden temizlemesine engel olmak isteyen ABD, hafta sonunda terör örgütü YPG/PKK işgalindeki Menbiç ilçesinin batı kısmında yer alan, Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinin cephe hattına yüzlerce asker ile birlikte çok sayıda zırhlı araç ve iş makinesi sevk etti.

Takviye unsurları, Sacu Çayi boyunda haftalık devriyeleri günlük yapmaya başladı. ABD güçleri, eş zamanlı olarak Türkiye'nin Ceylanpınar sınır kapısı karşısındaki Rasul Ayn bölgesinde son 3 gündür devriyeler yapıyor.

Halep iline bağlı Menbiç ilçesi Ağustos 2016'dan bu yana ABD'nin desteğiyle terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinde bulunuyor. Terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadele bahanesiyle YPG/PKK'ya desteğini sürdüren ABD, ilçe merkezinin DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından YPG/PKK'lı teröristlerin ilçeden çekilerek kent merkezinin idaresinin bölge halkına vereceğini vaat etmişti.