Payitaht Abdülhamid'e usta isim katıldı! Ortalığı karıştıracak...

TRT 1'in en çok izlenen dizilerinden olan Payitaht Abdülhamid'e, son olarak Tek Yürek dizisinde rol alan usta bir oyuncunun dahil olduğu öğrenildi.

Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2019

Başrolünde Bülent İnal'ın bulunduğu Payitaht Abdülhamid dizisi kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Taner Ertürkler ve Ertuğrul Postoğlu'nu ekibine katan dizi, bu sefer usta bir sanatçıyla el sıkıştı.

ES Film imzalı diziye usta tiyatro oyuncusu Müşfik Kenter'in eşi Kadriye Kenter'in dahil olduğu öğrenildi. Usta oyuncu, 15 Kasım Cuma akşamı yayınlanacak 96. bölümden itibaren ekranlarda görünmeye başlayacak.

Peki Kadriye Kenter kimdir?
Tiyatro oyuncusu ve yönetmeni, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 1 Ocak 1954, İstanbul doğumlu. Lise yıllarında tiyatroya başlayan Kenter'in rol aldığı ilk oyun Atilla Alpöge'nin Çürük Elma'sıydı.

Lise son sınıftayken Ali Baba Tiyatrosu'nda Lorca'nın Eskici Tazesi isimli oyununda başrol oynadı. Oyunu Can Yücel bu topluluk için çevirmişti. 1972 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı'nı kazandı.

Henüz öğrenciyken 20 arkadaşıyla beraber Kocamustafapaşa'da Halk Sahnesi Oyuncuları isimli bir tiyatro kurdu. Grup, Brecht'in Carrar Ana'nın Silahları ve Nazım Hikmet'in İstasyon isimli oyunlarını sergiledi. İki sene sonra tiyatroları kaza sonucu bir yangında yandı.

Kenter konservatuvarı bitirdiği 1977 yılında Kenter Tiyatrosu'nun kadrosuna katıldı. Rol aldığı ilk oyun Çöl Faresi oldu. Kenter, Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Büyük Beden, Yağmurcu ve Şişman Domuz oyunlarının yönetmenliği yaptı.