Pakistan Başbakanı İmran Han'ın eski eşleri: Müslüman olup kapandı

Pakistan Başbakanı İmren Han, Hindistan ile yaşanan gerilimde attığı geri adımla gündeme oturdu. İşte hızlı bir playboy olan İmren Han'ın değişimi...

Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2019

Pakistanlı eski kriket yıldızı İmran Han, zamanında bir İngiliz gülüyle evliydi. Bugünlerde Hindistan savaşıyla yeniden gündeme oturan İmran Han, siyasete atılınca eşini de değiştirdi. Pakistan'ın FETÖ'sü olarak nitelenen bir tarikat tarafından desteklenen İmran Han, iktidara gelmeden önce VİP yaşamı ile dikkat çeken bir playboydu.. İmran Han'ın değişimini görmek için ilk eşi ile son karısına bakmanız yeterli...

İmran Han'ın ilk eşi sol başta yer alan İngiltere'nin en zengin ailelerine mensup olan Jemima Goldsmith’di. Siyasete atılmadan önce İngiliz Kraliyet ailesi ve sosyeteyle dolaşan İmran Han, modern bir batılı gibi yaşıyordu. Siyasete niyet edince ilk karısından boşanıp (ortadaki) ikinci eşini aldı. O zamanlar milletvekiliydi. Başbakanlığa soyununca ise ondan da ayrılıp (sağdaki) son eşini aldı.

İmran Han'ın ilk üç evliliği siyasetteki isteklerine paralel olarak gelişti. Başbakanlık seçimine girdiğinde ilk karısı Jemima twitterdan mesaj atıp tebrik etmişti.

Peri masalı gibi bir aşktı
Pakistanlı bir kriket yıldızı ve hızlı playboy İmran Han, “Ben müslümanım asla içmem” diyen gözde bir erkekken gönlünü İngiltere'nin en zengin adamlarından Sir James Goldsmith’in pamuklara sarılarak yetiştirilmiş 21 yaşındaki kızı Jemima'ya kaptırdı. Evlendiklerinde İmran Han 45 yaşındaydı.