Özge Ulusoy’un ‘Şeytan’ rolü sosyal medyayı salladı

2003 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında ikinci olan ve kariyer basamaklarını tırmanmaya başlayan Özge Ulusoy'un 2008 yılında oynadığı bir televizyon filmi projesinde 'Şeytan' rolüne hayat verdiği görüntüler sosyal medyada günün konusu oldu.

Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2020

Sosyal medya hesabını son derece aktif bir şekilde kullanan ve özellikle esprili paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Özge Ulusoy, bu defa yıllar önce yer aldığı bir proje ile gündeme geldi.

Kariyerinde modellik dışında oyunculuğun da önemli bir yer tuttuğu ünlü isim 2008 yapımı Dilek Ağacı adlı filmde televizyon izleyicisinin karşısına ‘Şeytan’ rolünde çıkmış.

Kanal 7’de 2008 yılında yayınlanan ‘Dilek Ağacı’ adlı filmde koyu makyajıyla ‘şeytan’ rolünü canlandıran Ulusoy’un bu görüntüsünü görenler tanımakta güçlük çekti.

Bir dönemin Instagram akımına uyarak yaptığı makyajsız paylaşımıyla da uzun uzun adından söz ettiren 37 yaşındaki Özge Ulusoy, o dönem de tıpkı şimdi olduğu gibi estetik iddialarıyla gündeme gelmişti.

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

İzmirli bir ailenin en küçük çocuğudur. Annesi Armağan Ulusoy Ankara'da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmıştır, babası Haydar Ulusoy ise emekli askeri hakim albaydır. İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur.

Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul'a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.