Oyuncu Meral Kaplan Kızının Velayetini Kaybetti

Meral Kaplan ve Erhan Kanioğlu arasında devam etmekte olan boşanma davasında karar çıktı. Kaplan, kızının velayetini kaybederken, eski eşine 200 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2021

Oyuncu Meral Kaplan ve iş insanı Erhan Kanioğlu 2011 yılında nikah masasına oturmuştu. Çift 2015 yılında kızları Eda’yı kucağına almıştı. Kaplan ve Kanioğlu, şiddetli geçimsizlikten mahkemelik olmuş ve boşanma kararı almıştı.

BOŞANMA DAVASI AÇILDI

Kaplan 2018 yılında eşi Erhan Kanioğlu’na kendisini aldattığı gerekçesiyle boşanma davası açmıştı. Kaplan, boşanmak için Erhan Kanioğlu’ndan 2 milyon lira tazminat ile çocuğunun velayetini istemişti. Buna karşılık Kıbrıslı iş insanı Kanioğlu karşı boşanma davası açmış ve Meral Kaplan’dan 1 milyon lira manevi tazminat ve 50 bin lira maddi tazminat istemişti.

Çalkantılı süren boşanma davasında kızlarının velayeti anne Meral Kaplan’da bulunuyordu. Baba Erhan Kanioğlu velayeti almak için mahkemeye talepte bulunmuştu.

YENİ BİR DAVA EKLENDİ

Boşanma süreci devam ederken iddiaya göre, geçen yıl 31 Ağustos tarihinde eşinin çalıştığı Beşiktaş’taki iş yerine giden Kaplan, çıkan tartışma esnasında eşini “… onun bunun çocuğu, seni bitiririm” diye tehdit etmiş, ardından da saldırmıştı.