Oya Aydoğan'ın cenaze töreni

Oya Aydoğan bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. 59 yaşında hayatını kaybeden Oya Aydoğan'a ilk tören Cemal Reşit Rey Salonu'nda yapıldı. Aydoğan'ın tabutunun üstüne karanfiller bırakıldı. Peki Oya Aydoğan'ın cenaze töreninde kimler vardı?

Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2016

Oya Aydoğan'ın cenaze töreni Cemal Reşit Rey Salonu'nda başladı. Çok sayıda seveninin ve sanatçı dostunun katıldığı cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. oğlu Gurur'un annesinin tabutunun başından ayrılmadığı cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı. Peki 59 yaşında hayata gözlerini yuman Oya Aydoğan'ın cenaze törenine kimler katıldı?

Ünlü sanatçı, şu sıralar Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen anma töreninin ardından Levent Camisi’ne götürülecek. Ünlü oyuncu burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından vasiyet ettiği Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

KONUŞACAK ÇOK ŞEY VAR AMA... Törende duygularını paylaşan Orhan Gençebay şunları söyledi; Yani konuşacak çok şey var... Herkesi çok sevdiğini bildiğim için, biz de onu çok seviyoruz. Sözü çok uzatmıyorum ve baş sağlığı diliyorum.

SEVİM EMRE'DEN DUYGUSAL MEKTUP Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre ise yakın arkadaşı Oya Aydoğan'a ölmeden önce yazdığı mektubu gözyaşları içinde okudu. İşte Emre'nin yazdığı o duygusal mektup; "Canım Oya'm neden yazıyorum? niye yazıyorum? bilmiyorum.. Çaresizim, üzgünüm. Düşünüyorum da kaç yıldır Oya gibi işledik dostluğumuzu. Kâh güldük güzel günlerde kâh ağladık. Sen hep yanımızdaydın. Vefalıydın, benim can dostumdun.