Paris'te bir otobüs şoförü, engelli yolcuya yer vermedikleri için yolcuları otobüsten attı

Paris'te bir otobüs şoförü, engelli yolcuya yer vermedikleri gerekçesiyle bütün yolcuları otobüsten kovarak yalnızca engelli vatandaşın ve ona yardım eden kardeşinin otobüse binmesine izin verdi. (Onedio - Batuhan)

Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2018

Fransa'nın başkenti Paris'te bir durakta otobüs bekleyen Francois Le Berre isimli engelli vatandaş, otobüs geldiğinde binebilmek için engelli rampasını kullanmak istedi.

Ancak Berre, diğer yolcular kendisine yer açmadıkları için otobüse binemedi ve dışarıda kaldı.

'Herkes otobüsten dışarı'

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre, Yaşananları gören otobüs şoförü ise, yolcuların tümünü otobüsten indirerek, yalnızca Berre ve ona yardımcı olan erkek kardeşini alarak yoluna devam etti.

Olayı Huffington Post Fransa'ya anlatan Berre, şöyle konuştu: "Durakta otobüs beklerken güldüm, çünkü kimse geçmem için kımıldamak istemedi. Olayı gören otobüs şoförü ise ayağa kalktı ve 'Herkes otobüsten dışarı' diye bağırdı.

"Biraz medeniyet göstermek istedi"

Berre ayrıca, şoförün kendisine herkesin bir gün tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyabileceğini söylediğini belirtti. Berre, şoförün kendisini tanımadığını ve ailesinde de engelli birinin bulunmadığını söyledi ve 'Biraz medeniyet göstermek istediğini' belirtti.