Önemli Hollywood yapımlarında oynayan 5 Türk

Kuşkusuz her oyuncunun hayali Hollywood yapımında yer almaktır. ABD’de yaşayan 5 Türk, çok önemli yapımlarda oynamayı başardı. (Takvim)

Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2018

Los Angeles... Dünya sinemasının kalbi Hollywood'a ev sahipliği yaparken, her yıl binlerce kişinin de yeni umudu oluyor. 150 ülkeden Hollywood'a gelenler, bir filmde rol almak için şansını deniyor. Peki Türkler? Evet, 5 Türk oyuncu da imkansızı başarıp, önemli yapımlarda rol aldı. "Desperate Housewives", "Grey's Anatomy", "Ugly Betty", "Glee", "Spartacus", "Taken", "Girls Club" ile "Bored to Death" gibi dizi ve filmlerde rol alan Türkler, birçok yapımcı şirketten de yeni teklif aldı. Türk oyuncuların çok önemli oyuncu coachlar ile çalışması, kendilerine gelen şansları da iyi kullanmalarını sağladı. ABD'ye ilk adım attıklarında sıradan filmlerde bile birkaç saniye görünmek isteyen binlerce kişinin olduğu bu büyük karmaşada, önemli yapımlarda önemli roller almak Türkler'in de başarısını gösterdi. İşte gururumuz olan Türkler:.

Lea Michele

New York'ta doğup büyüyen Michele, müzik albümüyle yeniden gündemde. Glee'yi seyredenler onu çok yakından tanıyor. Olağanüstü sesi ve başarılı oyunculuğuyla çok geniş bir hayran kitlesine sahip. Aynı şekilde on binlerce Türk hayranı da var. Babası Türk olan Lea Michele, iyi derecede Türkçe biliyor..

Ayşe Tezel

Yeni Zelanda'da doğdu ama anne ve babası Türk. Hollywood'da iki film projesinde yer aldı. Daha sonra televizyon dizilerinde oynamaya başladı. Tezel, 'Spartacus' dizisindeki performansıyla tanındı. Cüretkar Canthara rolü ona onlarca teklif getirdi. Sakin bir hayat sevdiğini ve kendisine zaman ayırdığın belirten başarılı oyunca, Los Angeles'ı övdü..

Lainie Kazan

Özellikle yabancı dizi izleyicilerin kolayca tanıyacağı Lainie Kazan, 35 yıldır ABD'de oyunculuk yapıyor. Babası Rus olan Kazan'ın, annesi Türk... Başta "Desperate Housewives", "Grey's Anatomy" ve "Ugly Betty" de yer alan Türk oyuncu, George Clooney, Morgan Freeman ve Jack Nicholson ile de rol aldı..