O Ses Türkiye Havin Barım Kimdir? Havin Baran Nereli, Kaç Yaşında?

O Ses Türkiye yarışmasındaki performansları ile gündeme oturan Havin Barım'ın hayatı merak konusu oldu. Peki O Ses Türkiye Havin Barım kimdir, aslen nereli? Havin Barım kaç yaşında? İşte detaylar...

Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2022

O Ses Türkiye'nin jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Oğuzhan Koç oturuyor. Havin Barım, ilk performansıyla jürilerin hepsini döndürmeyi başarmıştı. Barım, birden fazla enstrüman çalıyor. Peki O Ses Türkiye Havin Barım kimdir, aslen nereli?

O SES TÜRKİYE HAVİN BARIM KİMDİR?
O Ses Türkiye 2021’e katılmış olan Havin Barım, 29 yaşındadır. Almanya Stuttgart'da doğup büyüdü ve aslen Diyarbakırlı'dır. 22 yıldan beri müzik yapıyor. Ve şu anda da sadece müzikle hayatını geçindiriyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Havin Barım, aynı zamanda 10-11 senedir de İstanbul’da yaşıyor. Bağlama çalmakta olan yarışmacı, sahne aldığını, düğünlere çıktığını, profesyonel olarak müzikle uğraştığını ifade etti.

Havin Barım, yarışmaya hem babam hem dedem hem arkadaşım dediği dedesi ile birlikte geldi. Havin Barım’ı babası on beş aylıkken terk etti. Babası onu kız olduğu için istememiş. Annesi ise onu dünyaya getirdiği zaman henüz 14 yaşındaymış. Barım'ın dedesi, sonrasında sahip çıktığı yarışmacının 7 yaşında saz kursuna, 13 yaşında iken folklara gittiğini söyledi. 13 yaşında İstanbul’a gelmişlerdir ve o yaşından beri müzikle uğraşıyor.