O Ses Türkiye finalistler ve eski şampiyonlar

O Ses Türkiye 2017 çeyrek finali bu akşam TV8 ekranlarında izleyicinin önüne geldi. O Ses Türkiye yarı finaline kalan yarışmacılar kimler oldu, O Ses Türkiye birincileri önceki sezonlarda kimlerdi?

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2017

O Ses Türkiye 2017 finali için geri sayım başlarken bugün çeyrek final heyecanı yaşanıyor. O Ses Türkiye'nin merakla beklenen çeyrek finalinde en çok Hadise'nin yarışmacısı bulunuyor. Gecenin sonunda O Ses Türkiye yarı finaline çıkan yarışmacılar belli olacak. Peki çeyrek finalde Hadise, Murat Boz, Gökhan-Hakan ve Sibel Can'ın takımından kimler katılıyor? O Ses Türkiye birincileri önceki sezonlarda kimler olmuştu. Önce çeyrek finale kalan yarışmacıları sıralayalım. Hadise’nin 6, Gökhan-Hakan’ın 5, Murat Boz’un 3, Sibel Can’ın 1 yarışmacısı çeyrek finale kaldı. Hadise'nin çeyrek finaldeki yarışmacıları Joker, Şeyda Erbaş Kasap, Dodan Özer, Taylan Bayri, Cihangir Moralı, Sevil Memetova oldu. Gökhan-Hakan'ın takımından Suami Ramirez, Keremhan Özdemir, Enis Uğurlu, Resul Aydemir ve Dino çeyrek finalistler... Murat Boz'un takımından Karima Gouit, Toprak Kardeşler ve Armador; Sibel Can'ın takımından ise Burhan Çatılı çeyrek finalde... O Ses Türkiye çeyrek finalinde gruplar halinde yarışan yarışmacılardan her gruptan en çok SMS desteğini alan iki yarışmacı O Ses Türkiye'de yarı final heyecanını yaşayacak. O SES TÜRKİYE 2017 YARI FİNALİSTLERİ KİMLER OLDU? İlk gruptan SMS oylaması sonrasında Hadise'nin yarışmacısı Cihangir ve Gökhan-Hakan'ın takımından Resul yarı finale yükseldi. Elenen isimler ise Murat Boz'un takımından Armador ve Gökhan-Hakan'ın takımından Suami Ramirez oldu. ÖNCEKİ YILLARIN O SES TÜRKİYE BİRİNCİLERİ Peki O Ses Türkiye birincileri önceki yıllarda kim olmuştu, geçen yılın şampiyonu kimdi? Gelin onları da bir hatırlayalım. O Ses Türkiye'nin birinci sezonu 2012 yılında olmuştu. O Ses Türkiye ilk birincisi de Oğuz Berkay Fidan isimli yarışmacıydı. O yıl jüride Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar vardı. O Ses Türkiye ilk şampiyonunu da Murat Boz çıkarmıştı. İnternethaber

O Ses Türkiye 2013 birincisi kimdi, işte ikinci sezon şampiyonu: O Ses Türkiye 2. sezonu şampiyonu Mustafa Bozkurt olmuştu. Finale Murat Boz ile Mustafa Sandal'ın yarışmacıları kalmıştı. Finalde O Ses Türkiye 2013 yılı şampiyonu olan isim Mustafa Sandal'ın yarışmacısı Mustafa Bozkurt olmuştu.

O Ses Türkiye 2014 birincisi kimdi, üçüncü sezon şampiyonu: O Ses Türkiye 3. sezon şampiyonu Hasan Doğru isimli yarışmacı olmuştu. Mustafa Sandal o sene jüriden ayrılmış onun yerini Gökhan Özoğuz almıştı. O Ses Türkiye jürisi değişirken 3. sezonda bir ilk de yaşandı. O Ses Türkiye 2014 yılı finaline kalan 4 isim de Gökhan Özoğuz'un takımından çıktı. Böylece Gökhan, O Ses Türkiye'nin tüm dünya formatları içinde bir ilk oldu ve final dörtlüsünü tek bir jürinin yarışmacılarından oluştu.

O Ses Türkiye 2015 birincisi, dördüncü sezon şampiyonu kimdi: Hadise, Gökhan, Ebru Gündeş, Mazhar Alanson-Özkan Uğur jürisinin olduğu 2015 senesinde birinci aslında baştan belliydi. Azeri yarışmacı Elnur Hüseynov muhteşem sesiyle ve yorumuyla ilk günden şampiyonluğunu ilan etmişti. Elnur sayesinde Ebru Gündeş deyim yerindeyse 'yattığı yerden' ilk şampiyonunu çıkarmıştı.