Nurgül Yeşilçay'ı kandırmıştı! 10 yıl sonra yakalandı

Oyuncu Nurgül Yeşilçay’ı, 2008 yılında ‘Hayat hikayenizi ansiklopediye basacağız’ diyerek dolandıran ve ünlü oyuncunun kredi katından yüklü miktarda para çeken Turgut İlter adlı dolandırıcı olaydan tam 10 yıl sonra yakalandı. (İnternethaber)

Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2018

Ünlü isimlerin biyografilerini bir ansiklopedide ve internette yayınladıkların söyleyen Turgut İlter ve Hülya Baykara adlı şahıslar 2008 yılında ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay'dan bu hizmet karşılığı bir defalığına bin 236 TL para talep etti. Teklifi kabul eden Nurgül Yeşilçay, bu iki dolandırıcıya kredi kartı bilgilerini verdi. Ancak daha sonra Turgut İlter ve Hülya Baykara; bir kez çekim yapmaları gerekirken Nurgül Yeşilçay'ın rızası dışında Kasım 2008 ile Haziran 2009 arasında 10 kez bin 236'şar TL çekti.

YAKALANAMIYORDU

Hesabından fazla para çekildiğini fark eden Nurgül Yeşilçay duruma itiraz edince, iki şüpheli oyuncuya 13 bin TL'lik çek verdi ancak çek karşılıksız çıktı. Nurgül Yeşilçay'ın şikayeti üzerine iki şüpheliye 'Başkasına ait, haksız olarak elde edilen banka kartı bilgilerini kullanarak menfaat temin etmek' suçundan dava açıldı.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde dört yıldır devam eden davada; Turgut İlker, hakkındaki yakalama kararına rağmen bugüne kadar bulunamazken, diğer şüpheli Hülya Baykara hakkında karar çıktı. Mahkeme, Baykara'ya 'Banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması' suçu kapsamında 2.5 yıl hapis cezası verdi.

Turgut İlter hakkındaki dosya ise ayrılarak yargılamanın devam etmesine karar verildi. Geçen günlerde Turgut İlter de yakalandı. Mahkemede ifadesi alınan Turgut İlter, şirketin sahibinin abisi olduğunu, kendisinin isteği üzerine bu işlemleri yaptığını fakat abisinin iki yıl önce vefat ettiğini anlattı.