Nükhet Duru Kendisine Metres Diyen Takipçisine Sert Tepki Verdi

Nükhet Duru kendisine "Metres" yakıştırması yapan takipçisine çok sert yanıt verdi. Sosyal medyada gündem oldu.

Eklenme Tarihi: 08 Mart 2021

Yaklaşık 50 yıldır hayatımızda Nükhet Duru; sanata adanmış koskoca 50 yıl!

Şarkılarıyla, çıkardığı sayısız albümleriyle, verdiği binlerce konserleriyle, Yeşilçam filmleriyle o hep hayatımızdaydı.

Son dönemde ise başı biraz 'Duru Olmak' belgeseliyle dertte; bu yüzden de sıklıkla gündeme geliyor.
Ve gözler üzerinde olduğu için de her adımı konuşuluyor.

Aynı zamanda sosyal medyada da oldukça aktif...

Ve sevilerek takip ediliyor.

Ancak kötü yorumlar ona yapılmıyor mu? Maalesef...

Mesela bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kendisine şöyle bir yorum yapılmış... O da almış paylaşmış sayfasında.

Altına da şunları yazmış:

'Bu 8 Mart sabahına şöyle uyandım:

Ekip arkadaşlarım, hakkımda yazılan bir yorumu gönderdi: “40 yıl sonra metres olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Nükhet Duru’nun psikolojisi incelenmeli”. Sizin için bambaşka bir 8 Mart video hazırlamıştık ama bir kadının profesyonel hayatıyla ilgili bir tartışma varken bile nasıl bel altı yorumlarla yerilmeye çalışıldığını anlatmak istedim. Video başka zamana kaldı zaten ‘kadın olmanın’ yarattığı sorunlar da sadece 8 Mart’a sıkıştıralamayacak kadar çok.

Siz hiçbir erkek için edilmiş ‘kaliteli’ bir hakaret duydunuz mu ömrünüzde? Hakaretin kendisi bile 15 kere sorgulanmalıyken, ‘bir metreslik hikayesine tutunup onunla beni yermeye çalışmak... Yahu hadi oldu diyelim hadi kadın evli bir adama aşık oldu diyelim, adam 1000 kere suçluyken bile kadın değil mi hep ‘ayartan’? Yuva yıkan kadın değil mi hep yuvası olmayan? Bu erkekler ne yaptı da her zaman yuvası olmayı hak etti?

45 yılı devirdim sanat hayatımda. 50. yıl konserime emin adımlarla ilerliyorum. Bu süreçte hem kendim hem bir çok arkadaşım için duydum, okudum: “O bilmem kimin sevgilisi zaten”leri, “Metreslikten gurur duyuyor”ları, “Kimle yatıp kalktığı belli değil”leri gani gani duydum. Bundan uzun yıllar önce zorla bekaret testi yaptırılmış biri olarak, seks işçilerine şarkı yazılmasına vesile olmuş biri olarak, ömrünü aşık olmuş yerlerde sürünen kadın şarkılarına adamayan bilerek marazsız şarkılara tutunmuş biri olarak bir kez daha hepimizi uyarmak istedim. Kendimi de... Utanıyorum kendimize erkeklerle ilgili koyduğumuz yüce üst sınırlardan ama kadınlar için yarattığımız sınırsızlıktan. Utanıyorum bunun bir parçası olanlardan. Siz istemeseniz de biz bu dünyayı, biz bu dili değiştireceğiz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!'