Nesrin Cavadzade kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli? İşte Nesrin Cavadzade’nin bilinmeyenleri

Nesrin Cavadzade kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli? soruları magazinin gündeminde. Güzelliği ile dikkat çeken oyuncu hakkında merak edilenler haberimizde.

Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2018

Üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelen ve Sinema-Televizyon bölümünde eğitimini tamamlayan Cavadzade'nin kısa bir hayat hikayesini ve hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

NESRİN CEVADZADE KİMDİR?

Nesrin Cavadzade 30 Temmuz 1982 tarihinde Bakü’de dünyaya geldi. Türkiye’ye 11 yaşında geldi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Üniversiteden sonra “Yersiz Yurtsuz” dizisinde başrolü üstlenerek televizyon dünyasına adım attı ve projeden hemen sonra aynı zamanda dizinin de yönetmeni olan Cemal Şan’ın ünlü Aşk Üçlemesinin ikinci filmi olan “Dilber’in Sekiz Günü”nde başrolde yer aldı. Bu filmdeki rolüyle Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerina layık görüldü. Bu başarının ardından yine yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı “Acı” filminde rol aldı ve sergilediği performansla eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

‘ALTIN PORTAKAL’DA EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ


Sinema dışında “Samanyolu” ve “Al Yazmalım” gibi televizyon projelerinde de yer alan oyuncu, 2011 yılında Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği “Güzel Günler Göreceğiz” filminde oynadı ve canlandırdığı Anna karakteriyle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. 2012 yılında “Ağır Roman”ın televizyon uyarlaması olan “Ağır Roman Yeni Dünya” dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Dizi uzun soluklu olmasa da oyuncu, canlandırdığı karakterle dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.