Nefesçilik felsefesi

Dünyada gerçekten her türden insan bulabiliyorsunuz, bunlardan bazıları da nefesçilik felsefesini benimsemiş olanlar.

Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2016

Nefesçilik felsefesinde normal yeme ve içme eylemlerinin sağlıksız olduğuna ve ömrü kısalttığına inanılıyor. Bu yüzden kişiler, yalnızca güneş ışığından yararlanarak ve kozmik enerjiyle beslenerek hayatlarını sürdüreceklerini düşünürler. Böylece hem daha sağlıklı, hem de daha uzun ömürlü olacaklarına inanırlar.

Bu felsefe pek yeni de sayılmaz. Hatta dünya tarihinde, farklı kültürlerde bu şekilde beslenen insanların var olduğuna dair delillere rastlanıyor.

Felsefenin temelinde yatan kavram ise prana. Söylenene göre prana, soluduğumuz havada, yediğimiz besinde, içtiğimiz suda, güneş ışınlarında bulunur. Nefesçilik felsefesini benimseyen insanlar da bu pranadan, yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli enerjiyi aldıklarını söylüyorlar.

Bunun yanı sıra güneş ışınları ve havayı vücudumuzda bir şekilde sentezleyip enerji ürettiğimiz iddiaları da var. Pek tabii ki, hiçbir deneyde böyle bir durumun olduğuna dair bir delile rastlanmadı bugüne kadar. Dolayısıyla bu felsefe, tarihin gördüğü en uçuk ve hatalı felsefelerden biri durumunda.