Nazlı Eker Aşk Dediğin Laftır ile Yaza Damga Vuracak!

Nazlı Eker cover parçası "Aşk Dediğin Laftır" ile bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Eker, NYXMag dergisine verdiği röportaj ile merak edilen soruları cevaplandırdı.

Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2021

“Aşk Dediğin Laftır” 70'lere damgasını vuran çok güzel bir şarkı. İlk çıkış parçanızda “Aşk Dediğin Laftır”ı cover olarak seçmenizdeki en büyük etken neydi?

Türk filmi nostaljisi en sevdiğim duygu hali. O nedenle bu şarkının yeri bende hep ayrı olmuştur. Aşk şarkılarının slow versiyonu aşkın acı halini, hareketli versiyonu ise aşkın diğer yanını daha çok yansıtıyor günümüzde. Bu şarkı hareketli, eğlenceli ve aşkın kendinden bahsediyor. Haliyle aşk halinin coşkusunu da ritim ve duygu olarak barındırıyor.

Coverlar seslendiren için büyük bir şans, ama aynı zamanda karşılaştırma yapılacağı için büyük de bir risk oluşturur. İlk versiyonunu 70'lerde Gökben seslendirmişti. Çok bilinen ve sevilen bir şarkıyı yeniden yorumladınız. Stüdyoya girmeden önce tereddütleriniz oldu mu?

İçinde tereddüt barındırmayan herhangi bir başlangıç olduğunu sanmam. Tabii ki tereddüt ettim, hem de her açıdan. Ama işte bir şeyleri yapabilmek bu tereddütlerle de başa çıkabilmektir nerden baksanız. Tereddüt kısmını hallettim, ortaya bir iş çıkardım şimdi sıra gerçeklerde. Dinleyenler karar verecek. Klibim yeni yayına girdi ve geri dönüşlerden ilk edindiğim izlenimler çok olumlu. Devamını önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

Müzik yolculuğuna başlamaya nasıl karar verdiniz?

Müzik yolculuğuna çıkmaya evde oturarak karar verdim. Şaka değil gerçekten öyle. İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde malum hepimiz evimizde oturduk. Bir an “Nooldu her şey bitti mi şimdi?” duygusuna kapıldım ve haliyle kendime sorular sordum. Nazlı ne yapmak istedi de yapamadı şimdiye kadar diye ve ilk öne çıkan şarkı söyleme isteği oldu. Eskiden beri içimde var olan bir aşk birden ortaya çıktı. “E söyleyeyim bari nasılsa hayat alabildiğine belirsiz, bunu da yapmadan bitirmeyeyim hayat maceramı.“ dedim. Böylesine derin ve bir o kadar ani bir çıkıştı bu karar.

Müziğin sınırları olduğuna inanıyor musunuz?

Ne hayatta ne de sanatın herhangi bir dalında sınır olduğuna inanmam. Eğer sınır olsaydı şimdiye kadar her şey çoktan bitmiş olurdu. Kimse yeni bir şey üretemez olurdu.