Natalie Portman'dan eleştirilere yanıt: Evet, cesur değilim

Natalie Portman, MeToo hareketinin önde gelen aktivistlerinden Rose McGowan’ın, Oscar kıyafetine yönelik eleştirisine yanıt verdi. Portman, “Cesur diye nitelenmemin doğru olmadığı konusunda Bayan McGowan’a katılıyorum” diye konuştu.

Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2020

Natalie Portman Oscar Töreni’nde, üzerinde kadın yönetmenlerin isimlerinin yazılı olduğu bir kıyafet giymesinin ardından tepkilere neden olmuştu.

Natalie Portman, bu tepkilerin başını çeken MeToo hareketinin önde gelen aktivistlerinden Rose McGowan’ın, Oscar kıyafetine yönelik eleştirisine yanıt verdi.

Rose McGowan ödül töreninin ardından Facebook’ta yaptığı paylaşımda Portman’ın bu hareketini eleştirmiş ve “O ve diğer aktrislerin icraat göstermesini istiyorum” diye yazmıştı. McGowan, Natalie Portman’ın kariyeri boyunca az sayıda kadın yönetmenle çalışmasına ve kendi yapım şirketinde de az sayıda kadın yönetmenle işbirliği yapmasına dikkat çekmişti.

Natalie Portman cephesinden bu eleştirilere yanıt geldi. Portman, “Üzerinde kadınların isimleri yazılı olan bir elbise giydiğim için “cesur” diye nitelenmemin doğru olmadığı konusunda Bayan McGowan’a katılıyorum” diye belirtti.