Nagehan Alçı'dan Kanal D'ye: Yazıklar olsun sana

Şarkıcı Sıla Gencoğlu'nun eski sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilmesiyle ilgili Kanal D Haber'in ulaştığı görüntüler çok konuşulmuştu. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Kanal D'yi zor durumda bırakacak fotoğrafları paylaştı.

Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2018

Şarkıcı Sıla ile Ahmet Kural arasında devam eden 'şiddet davası'nda ortaya çıkan yeni görüntülerin olayın seyrini değiştirebileceği söylenmişti. Olaydan 18 saat sonra çekilen görüntülere Kanal D Haber ulaşmıştı. Buzlanmış görüntülerde şarkıcı Sıla'nın kolunda ve yüzündeki morluklar seçilemiyordu.

Oysa Şarkıcı Sıla, 1 Kasım tarihinde avukatı ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gittiğinde savcıya o dayağın izi olarak da 6 kare fotoğraf sunmuştu. O fotoğraf karelerinde Sıla'nın kollarında ve yüzünde morluklar vardı. Kanal D Haber'in ulaştığı görüntüler herkesin kafasını karıştırdı.

Davanın seyrini değiştireceği iddia edilen görüntülerle ilgili tartışmaya Habertürk yazarı Nagehan Alçı da katıldı. "Yazıklar olsun sana Kanal D Haber!" başlıklı yazısında Alçı, "Utanmayın, bir de "Esas Ahmet Kural şiddet gördü" deyin de tam olsun! Üstelik bunu bir kadın sunucu yapıyor." diye yazdı. Görüntüler sonrası Sıla'yı aradığını belirten Alçı, tartışmalara noktayı koyan fotoğrafı köşesine taşıyıp yazısına şu ifadelere yer verdi:

CEM MUMCU BENİ TESELLİ ETMEYE GELDİ
Sıla’ya "Nedir bu görüntüler?" diye sorunca şunları söyledi:
"Olayın ertesi günü berbat bir ruh halindeyim. Arkadaşlar beni teselli etmek için geliyor, gidiyor. Psikiyatrist Cem Mumcu 2 yıl boyunca benim psikolojik danışmanlığımı yaptı. Daha sonra ahbap olduk. O akşam da hem dertleşmek hem de muayene olmak için Cem’i de davet etmiştim. Zaten görüntülerde yanımda var. Bir ara o akşamdan anları story olarak koymuş. Sonra hemen sildi ama herhalde oradan almışlar.